אמו של אלירז פרץ ז"ל קיבלה תעודת הוקרה מפדרציית יהדות מרוקו

כשבועיים לאחר שנהרג בנה ברצועת עזה, קיבלה מרים פרץ, אמו של רס"ן אלירז ז"ל תעודת הוקרה מהפדרציה העולמית של יהדות מרוקו. "ילדיי ינקו את מורשת מרוקו", הדגישה מרים וסיפרה על הבן שנפל: "אלירז אמר כי מסירות נפש היא לתת את כל כולך"

הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו העניקה הערב תעודת הוקרה למרים פרץ, אמו של רס"ן אלירז פרץ ז"ל שנהרג לפני חג הפסח, בהיתקלות ברצועת עזה.

כשהקהל בבנייני האומה בירושלים קם על רגליו, עלתה מרים לבמה לקבל את התעודה וסיפרה על עלייתה לישראל. "בשנת 1965 עליתי מקזבלנקה למקום הכי יפה בארץ - מעברת חצרים בבאר שבע", נזכרה פרץ והדגישה: "אין כמעברת חצרים, הדלתות פתוחות והלבבות נפתחו לקבל כל אדם ואדם".

מרים, שאיבדה גם את בנה הבכור בלבנון לפני 12 שנה, סיפרה לקהל על החינוך שהעניקה לילדיה. "מה ינקו ילדי? הם ינקו את מורשת משפחת אוחיון ומשפחת פרץ שעלו ממרוקו ובפיהם רק מילה אחת - ירושלים", שיתפה האם. "הם למדו מסבא וסבתא צניעות, פשטות ולפתוח את הלבבות. כשהם ראו את סבתא אופה 12 חלות ומניחה אותם על השולחן ונותנת לכל אדם, הם למדו את האהבה והנתינה".

על אף הטרגדיה הכפולה והכאב העצום, הדגישה מרים כי תמשיך לדבוק בערכי אהבת המולדת והנכונות להגן עליה. "על זה אמר הבן שלי אלירז כי מסירות נפש היא לתת את כל כולך, בלי כל גב", הסבירה. "עם זה הלכו שני בני, הם היו גאים בפיוטים, במורשת. נתפלל בעזרת ה' שהקב"ה ישלח לנו כוחות להמשיך ללא קורבנות פסח, ללא דם. שנגדל את ילדינו במדינה אהובה, במדינה כאובה, מדינה ששואפת לשלום בניה".