השרתים והמזכירות בבתיה"ס ישבתו?

משרד החינוך הנחה את הרשויות המקומיות לקצץ 150 מיליון שקלים משכרם של עובדי הרשויות, וראשי הרשויות בתגובה החליטו להשבית את עבודת השרתים והמזכירות בבתי הספר לאלתר אם הקיצוץ לא יבוטל. "המשרד בוחר לפגוע בתלמידים שלנו ובשירותי החינוך המוענקים להם", אמר יו"ר מרכז השלטון המקומי

אילוסטרציה (חדשות 2)

ראשי הרשויות המקומיות החליטו היום (חמישי) להשבית את עבודת השרתים והמזכירות בבתי הספר בעקבות הנחיית משרד החינוך לקצץ 150 מיליון שקלים משכרם של עובדי הרשויות. "לא נסכים לפגיעה בדרגים הנמוכים והחלשים ביותר של עובדי הרשויות המקומיות", אמר יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות חיים ביבס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות הקיצוץ עליו הודיע משרד החינוך צפויים להיות מפוטרים כ-1,800 עובדי רשויות שגם אם לא יפוטרו לבסוף, הם ייפגעו דרמטית בתנאי העסקתם. במרכז השלטון המקומי טוענים כי הקיצוץ יכלול לא רק את פיטוריהם של עובדי הרשויות, אלא גם יפגע בתלמידים שלא יקבלו את שירותי התחזוקה והתמיכה הדרושים למוסדות החינוך.

ראשי הרשויות התכנסו היום וחתמו על מכתב למשרד החינוך, ובו הודיעו כי ישביתו את מערך השרתים והמזכירות אם לא תבוטל גזירת הקיצוץ. הם מדגישים כי בעוד ההסכמים בין ההסתדרות למשרד האוצר מיטיבים את תנאי העסקתם של הדרגים הזוטרים, בוחרת המדינה לקצץ להם - וזאת בעוד שמשרד החינוך נמצא בעודף תקציבי מהשנה שעברה על סך 1.88 מיליארד שקל.

"במקום לייעל את תקציבי העתק של המשרד ושלל פקידיו, בוחר המשרד לפגוע בתלמידים שלנו ובשירותי החינוך המוענקים להם", הוסיף ביבס. "לא נחתום על הסכמי השכר החדשים עד שיבוטל הקיצוץ לאלתר".