ביה"ס של החופש הגדול - גם לכיתות ג'-ה'

תוספת תקציב מאפשרת להחיל את בית הספר של החופש הגדול גם בכיתות ג'-ה' ב-42 רשויות מקומיות. הרחבת התכנית תאפשרת להורים רבים, בעיקר בפריפריה, לחסוך אלפי שקלים על החינוך לילדיהם עד ל-21.7

חדשות טובות להורים בפריפריה (רויטרס)

שנת הלימודים הארוכה יוצאת לדרך, גם לבני 7-9 בפריפריה: בחודש מרס האחרון הציג שר החינוך את תכניתו, שנחשפה לראשונה בחדשות 2, לקיצור החופש הגדול והארכת שנת הלימודים בשלושה שבועות נוספים. כעת חשפו משרד החינוך והקרן לידידות את רשימת הרשויות בהן יתקיימו "בתי הספר של החופש הגדול" גם לתלמידי כיתות ג'-ה'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בישובים הכלולים בפיילוט בתי הספר של החופש הגדול יפעלו מכיתה א' ועד כיתה ה', והורים שלהם שני ילדים או יותר בשכבות הגיל הרלוונטיות יוכלו לחסוך הקיץ כ- 3000 שקלים או יותר בעבור תשלום לקייטנות. רוב היישובים בהם ילמדו הילדים עד ל-21 ביולי ממוקמים בפריפריה, אך גם שמה של ירושלים מופיע ברשימה בגלל מצבה הסוציו-אקונומי של העיר ותושביה.

התכנית תיושם השנה גם בלוד, אופקים, שדרות, בית שאן, ערד, קריית שמונה וקריית מלאכי. הרשימה המלאה כוללת 42 ישובים, והרחבת המיזם - שבתחילה יועד רק לכיתות א'-ב' - התאפשרה הודות למימון בסך שישה מיליוני דולרים מהקרן לידידות ותקצוב נוסף של משרד הרווחה.

בירך על הרחבת התכנית. הרב אקשטיין (חדשות 2)

"שמחים להקל על עשרות אלפי משפחות"

ההרחבה תוסיף כ-30 אלף תלמידים לתכנית, ובמרבית היישובים ההרשמה היא חינם ואינה כרוכה בתשלום בשל המצב הסוציו-אקונומי. בכל אופן, מדגישים במשרד החינוך, תינתן קדימות על פי המדד של הרשות כולה.

התלמידים צפויים ללמוד על פי התכנית החדשה מהתאריך 1 ביולי ועד 21 ביולי בין השעות 8:00-13:00, במשך חמישה ימים בשבוע (ראשון-חמישי). במסגרות שיופעלו בכל רחבי הארץ בבתי הספר הציבוריים בהנחיית מורים, פרחי הוראה ומדריכים מקצועיים.

במסגרת הפיילוט, ייחשפו התלמידים לפעילויות המעודדות קריאה ותגבור השפה, פעילויות בנושא זהירות בדרכים ופעילויות בתחום המדע והטכנולוגיה. הרב יחיאל אקשטיין, נשיא הקרן לידידות שמממנת את הפיילוט, אמר: "אנו שמחים לאפשר ל-30 אלף ילדים ביישובי הפריפריה ליהנות כבר מהקיץ הקרוב מפעילות מוגנת ואיכותית בתקופת הקיץ, כדי להקל על עשרות אלפי משפחות בהוצאותיהם הכספיות ולאפשר להורים להמשיך ולעבוד בראש שקט".

עוד נמסר ממשרד החינוך כי מספר התלמידים הממוצע בקבוצה יעמוד על 28 תלמידים בחינוך הרגיל ושבעה תלמידים בכיתות החינוך המיוחד. 

ההרשמה החלה לפני כשבועיים בכ-250 רשויות מקומיות שהצטרפו לתכנית שמתבצעת בשיתוף מרכז השלטון המקומי. מנתונים ראשונים עולה כי בשבוע הראשון של ההרשמה כ-60 אלף תלמידים כבר רשומים בתכנית, שהם כרבע מכלל התלמידים בגילאי א'-ב'. כאלף מורים ומנהלים הצטרפו עד כה לתכנית\ וכן כ- 5,000 סטודנטים נרשמו באתר של המשרד להרשמה לעבודה בתכנית. 

רשימת היישובים המלאה:

חיפה והצפון: אבו סנאן, אכסאל, אל בטוף, אעבלין, בוסתאן אל מרג, בית ג'אן, בית שאן, בעיינה-נוג'ידאת, בענה, דליית אל-כרמל, דבורייה, דיר אל-אסד, דיר חנא, הגלבוע, זרזיר, טורעאן, טירת כרמל, יפיע, כאבול, כסרא-סמיע, מג'ד אל-כרום, מגדל העמק, מג'דל שמס, מעלות-תרשיחא, נחף, נצרת עילית, עמק המעיינות, פוריידיס, קריית שמונה, ריינה

המרכז וירושלים: ג'לג'וליה, ירושלים, לוד, עמק לוד, נחל שורק, קריית ארבע

דרום: אופקים, נתיבות, ערד, קריית מלאכי, שדות נגב עזתה, שדרות