הפגנה למען המורה "השמאלני": "די לסתימת פיות"

מאות תושבי קריית טבעון ותלמידי תיכון מהאזור מביעים תמיכה במורה אדם ורטה, שצפוי להתייצב לשימוע תחת איומי פיטורים בעקבות תלונה של תלמידה על "התבטאויותיו השמאלניות". אחד המפגינים, תלמיד בן 16: "מורה טוב לא יכול לפתח שיח בכיתה בלי לחוות דעתו"

כמה מאות מתושבי טבעון וכן תלמידי בתי ספר תיכונים באזור מפגינים הערב (שבת) בצומת קריית טבעון ומביעים תמיכה במורה אדם ורטה, שצפוי להתייצב השבוע לשימוע נוסף תחת איומי פיטורים. זאת, לאחר הסערה שחוללה ביקורת שמתחה עליו אחת מתלמידות תיכון "אורט" שבו הוא מלמד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המפגינים מנופפים שלטים שבהם נכתב: "בטבעון לא נסכים לסתימת פיות", "חינוך לנוער על פי דרכם", "הנהלת אורט מאיימת על מורים ותלמידים", "מדוע נע/אלם ראש המועצה", "משרד החינוך שתיקת הכבשים", "שי פירון לא נשכח ולא נסלח"‬ ו"חינוך=חופש ביטוי".

"די לסתימת הפיות", מפגינים למען המורה (אלון שני, חדשות 2)

גיא, בן 16 מתיכון "שקד" בקריית טבעון, אמר לחדשות 2 Online: "כששמענו על המכתב היינו בשוק, אנחנו מכירים את אדם ולא האמנו שאלה הדברים שנאמרים עליו. שמענו שמשתיקים אותו וגם אותנו ולכן הגענו לכאן להביע בו תמיכה"

"מורה טוב לא יכול לפתח שיח בכיתה בלי לחוות דעתו", הוסיף. "אם זה היה מישהו מהימין היו תומכים בו".

הורה לאחד התלמידים בתיכון "אורט" אמר כי "אדם ורטה מלמד אותם לחשוב ולהתבטא, ראש המועצה ומנהל התיכון מתחמקים מכל דיאלוג ואנחנו זועמים על כך שהרשת היא שמנהלת את הדברים מבלי לשתף שלנו".