הכרעה באריאל: מכללה או אוניברסיטה

המועצה להשכלה גבוהה ביהודה ושומרון צפויה להודיע היום על הפיכתו של המרכז האוניברסיטאי באריאל לאוניברסיטה מהמניין. ראשי האוניברסיטאות קראו אמש למועצה שלא לתמוך בהכרזה למרות תמיכת שר החינוך ושר האוצר שהבטיחו לתקצב את האוניברסיטה החדשה

לקראת הכרעה אקדמית, ארכיון (חדשות 2)

לקראת הכרעה אקדמית: למרות הביקורת הציבורית והסערה הרבה סביב הנושא, צפויה המועצה להשכלה גבוהה של יהודה ושומרון להחליט היום על הפיכתו של המרכזי האוניברסיטאי באריאל לאוניברסיטה מן המניין.

אתמול קראו ראשי האוניברסיטאות למועצה שלא לתמוך בהכרזה על המוסד כאוניברסיטה, בנימוק שהדבר יפגע בתקציבים של המוסדות הקיימים. מנגד, מופעל על המועצה לחץ פוליטי כבד מצד שר החינוך גדעון סער ושר האוצר יובל שטייניץ, שכבר הבטיחו לתקצב את המהלך בכ-50 מיליון שקלים.

לפני כשבועיים המליצה הוועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה שלא להכיר במרכז האוניברסיטאי אריאל כאוניברסיטה מהמניין. בהחלטתה גרסה הוועדה שאין צורך בעוד אוניברסיטה ויש לחזק את המוסדות הקיימים.

על פי ההמלצה, תוארך ההכרה במוסד כמרכז אוניברסיטאי מבלי לשנות את מעמדו הנוכחי. "לאור חשיבותו ומורכבותו של הנושא החליטה הוועדה שאין בידיה לעת עתה לשנות את ההחלטה מ-2006, לפיה לא קיים בשלב זה צורך בהקמה או הכרה באוניברסיטה נוספת, וזאת עד להשלמת תהליך בחינה מעמיקה בנושא מבנה מערכת ההשכלה הגבוהה", נכתב בהודעת המועצה להשכלה גבוהה.

ההמלצה זכתה לתמיכתם של ועד ראשי האוניברסיטאות שהגיבו בסיפוק רב ולביקורת חסרת תקדים של בכירים במרכז האוניברסיטאי באריאל. "אנחנו מצפים משר החינוך לא להיכנע לקרטל של ראשי האוניברסיטאות", טענו אז במרכז האקדמי.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת