האזינו: מרזל "מגייס" ערבים לשירות

תושבי נצרת קיבלו היום שיחת טלפון, כשמצדו השני של הקו ציפתה להם הפתעה שלא הייתה בהכרח נעימה להם: במסגרת קמפיין רחב היקף, לצלילי מארש צה"ל וההמנון הלאומי, הוא קרא לבני המגזר לשאת בנטל ולהתגייס לשירות הלאומי. כך זה נשמע

סוגיית גיוס הערבים עלתה לא אחת בתקופה האחרונה, אבל היום הצליחה להגיע ישירות אל בני המגזר: ברבבות בתי אב בנצרת צלצלו היום הטלפונים, כשבצדו השני של הקו היה לא אחר מאשר פעיל הימין הקיצוני, ברוך מרזל. בהודעה מוקלטת וכשברקע המנגינה המוכרת של המארש "צה"ל צועד", הוא קרא להם להצטרף ולשאת בנטל.

"תושבי נצרת, מדבר ברוך מרזל", הוא הכריז בפתח ההודעה - שבה בישר להם על כך ש"ביום ראשון אני מגיע לנצרת, לגייס אתכם לשירות הלאומי במדינת ישראל - כדי שחיילינו הגיבורים יהיו פנויים למלחמה באויבים שלנו שמסביב, אני קורא לכם להתגייס ולשאת בנטל בעבודות הנדרשות".

בהמשך, הבהיר לבני המגזר - ברוח דבריו של הרב מאיר כהנא: "אם אין חובות - תשכחו מהזכויות. קודם כל שלוש שנים שירות למדינה. רק כך נגשים את התקווה בת שנות אלפיים להיות עם חופשי בארצנו". את המסר חותמת מנגינת "התקווה".

"שלפיד ודיסקין יצטרפו אלינו"

איתמר בן-גביר, דובר תנועת הימין "ארץ ישראל שלנו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי המסרים הטלפוניים לתושבי נצרת נשלחו כחלק מקמפיין רחב היקף שהוא ואנשיו השיקו למען גיוס בני המגזר הערבי לשירות הלאומי.

במסגרת אותו מסע הסברה, יגיעו הוא, מרזל ופעילי ימין קיצוני אחרים להפגין ביום ראשון הקרוב מול ביתה של חברת הכנסת חנין זועבי בנצרת ומול משרדי מפלגת בל"ד שבעיר. "אני קורא ליאיר לפיד וליובל דיסקין, שהופיעו בהפגנה למען שוויון בנטל לחרדים, להצטרף אלינו להפגין למען שוויון בנטל של כל המגזרים", סיכם בן-גביר את דבריו. "זה צריך להיות בכל המקומות - וגם בנצרת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק