אמא, אפשר לצלם ממך את הסיכומים?

כמו כל הסטודנטים, גם אורה, אלדד ואריאל החליפו סיכומים ונלחצו קצת לפני תקופת המבחנים. אבל בזמן שרוב התלמידים הפסיקו לדבר על המטלות האקדמיות בבית, השלושה המשיכו בדיונים גם סביב שולחן השבת. זה מה שקורה במשפחה אחת שמסיימת תואר ראשון ביחד

משפחה אקדמית: אורה, אלדד ואריאל (באדיבות המשפחה)

בעוד שמשפחות רבות נפגשות לרוב בחגים ובארוחות שבת, בני משפחת בן אהרון מירושלים מצאו מקום מיוחד נוסף לחלוק חוויות: ספסל הלימודים.

האם אורה ובניה אלדד בן ה-32 ואריאל בן ה-30 סיימו שלשום יחד את לימודי התואר הראשון באוניברסיטה הפתוחה, כשבחלק מהשיעורים הם אף ישבו באותה כיתה וכמובן סייעו זה לזו.

"זו הייתה חוויה משפחתית מאוד מיוחדת", מסכמת אורה, אחות בקופת חולים וטיפת חלב, ומודה כי הלימודים עזרו לחזק את הקשר. גם אלדד מציין לטובה את השעות הנוספות עם אחיו ואמו. "נסענו ביחד ללימודים והיה לנו זמן איכות לשתות קפה ולדבר", נזכר אלדד, שבמהלך הלימודים שימש כמדריך חברתי בפנימייה ומקביל למד לתעודת הוראה. כיום הוא מקדיש את חייו לחינוך ועובד כמורה לאזרחות והיסטוריה בבית ספר בבירה. אריאל, שעובד בהוסטל שיקומי, לומד במקביל לתואר שני בעבודה סוציאלית.

אלדד, שהצליח להתגבר על הפרעות קשב וריכוז, סייע יחד עם אחיו לאם אורה להתמודד עם החומר האקדמי והמטלות. "זה לא קל לחזור פתאום ללימודים ולהסיר את החלודה", הוא מציין.

"לקראת כתיבת הסמיניריונים, קצת דשדשתי ולא ידעתי איך בדיוק להתחיל ולגשת לעניין", נזכרת אורה, "אלדד עודד ודרבן אותי כל הזמן, ושלח לי דוגמאות לעבודות. כשאני סיימתי השתדלתי לעזור לו".

גם בארוחות המשפחתיות החליפו השלושה חוויות מספסל הלימודים. "לפעמים האחים שלי ובני המשפחה האחרים אמרו לנו להפסיק כבר לדבר על מבחנים ושיעורים", מספר אלדד בחיוך, "אבל הם מאוד תמכו בנו לאורך כל הדרך".

שלשום הם זכו סוף סוף לתעודה המיוחלת, כשבני המשפחה מעודדים ומריעים מהצד. "זה היה ממש כיף", מדגיש אלדד, "אני אתגעגע לזמן הזה ביחד".

"זו זכות גדולה עבורי לעמוד בראש אוניברסיטה זו שייחודיותה באה לידי ביטוי במגוון ובאיכות בוגריה, המאפשרת גם לשני דורות, ולעתים אפילו לשלושה, באותה המשפחה לסיים את התואר יחדיו", אמרה בגאווה נשיאת האוניברסיטה הפתוחה, פרופ' חגית מסר-ירון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת