בקרוב: בגרות 2.5 ו-5.5 יח"ל במתמטיקה

רמת המתמטיקה של תלמידי ישראל נמצאת במצב לא טוב ובמשרד החינוך עובדים על תכנית חדשה לשינוי לימוד המקצוע. על פי התכנית, מספר יחידות הלימוד לבחינת הבגרות ישתנה ל-2.5 יחידות ו-5.5 יחידות. במשרד החינוך מסבירים: מצב החירום אליו הגענו דורש צעדים; אם לא נעשה זאת התלמידים המצטיינים יפחתו

הבגרות ב-2.5 יח"ל תהיה קלה יותר (חדשות 2)

במשרד החינוך מתכננים לשנות את לימודי המתמטיקה בישראל: תכנית חדשה וחשאית עתידה לשנות את שיטת הבחינה לבגרות שנחשבת למלחיצה ביותר בקרב התלמידים. על פי התכנית, מספר יחידות הלימוד לבגרות יוגדר מחדש - כך שתהיה בחינה ברמה של 2.5 יחידות לימוד במקום 3 יחידות בגרות וכן בחינה של 5.5 יחידות בגרות במקום 5 יחידות בגרות. הידיעה פורסמה הבוקר בעיתון "מעריב".

מבחן ה-2.5 יחידות צפוי להיות קל יותר ועתיד לכלול יותר חומר בנושא מתמטיקה יומיומית וכן אוריינות כלכלית. "הכוונה היא לשנות את רמות הלימוד, כך ש-2.5 יחידות תהיה רמה תחתונה מאוד שתכלול מתמטיקה יומיומית ו-5.5 יחידות תהיה רמה גבוהה יותר", סיפר יו"ר ועדת מקצוע המתמטיקה במשרד החינוך, פרופסור עזריאל לוי.

גורם אחר המעורה בפרטים הוסיף כי "מצב החירום אליו הגענו דורש צעדים מסוג זה ואם לא נעשה זאת כעת, התלמידים המצטיינים יפחתו ושאר התלמידים לא יידעו להסתדר עם ההולך ומשתנה". במשרד החינוך מתכננים לבצע את השינוי בגלל העובדה שבשנים האחרונות לימודי המתמטיקה בישראל מצויים במשבר גדול ורמת הידע בקרב תלמידים נמוכה יותר. השינוי במספר היחידות לא ישפיע על מספר שעות הלימוד השבועיות בבתי הספר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת