מדיזינגוף ועד רוטשילד: לילה לבן בתל אביב

לא רק בספרד וברומא, גם בתל אביב חגגו אמש - מעל 800 אירועי תרבות ברחבי העיר ללא הפסקה. אך היו גם מספר מקרים של אלימות: באחד מהם, אדם בן 37, חשוד כי הטריד מינית קטין במהלך מסיבה בעיר

תושבי העיר ללא הפסקה חגגו לילה לבן ללא הפסקה: מעל 800 אירועים, קונצרטים, הצגות תיאטרון, תצוגות אופנה, מופעי מוסיקה, מיצגי אמנות, מסיבות וסיורים התקיימו במקביל בכל רחבי העיר תל אביב-יפו במסגרת החגיגות בסימן מאה שנים לעיר.

הלילה הלבן של תל אביב נחגג לרגל הכרזתה, לפני 6 שנים כעיר הלבנה - אתר מורשת תרבות עולמית.
לאורך שדרות רוטשילד הוארו 50 בנייני באו-האוס והשדרה כולה לבשה חג. בין השעות 21.00 ל-01.00 לפנות בוקר הוצגו ברחוב מיצגים של בעלי מלאכות עתיקות ומיצג תלבושות תקופתיות מימי תל אביב הקטנה.

בתוך "אוטובוס הסיפורים" ניתן היה לשמוע סיפורים על תולדות התחבורה בתל אביב, ועל מסכים שמוקמו בשדרה ניתן היה לצפות בסרט "אגדה בחולות" שאת המוסיקה עבורו כתב נחום היימן.

במתחם ביאליק הוקם בית קפה בסגנון אירופה של שנות העשרים ועלו בו מופעים רבים וביניהם יאיר דלאל ולהקת מארש דונדורמה. בבית הקברות טרומפלדור שנחנך מחדש בשעות הבוקר התקיימו בלילה סיורי עששיות והאופרה הישראלית עלתה לערב של שירי תל אביב הקטנה במתחם גן החשמל.

וגם זה היה...

אך היו גם מספר מקרים של אלימות. באחד מן המקרים הללו נעצר מאבטח, תושב רמלה בן 37, ממועדון תל אביבי אשר חשוד כי הטריד מינית קטין במהלך מסיבה סגורה ותקף את חברו.

האירוע התרחש אמש במהלך מסיבת גייז לבני נוער שהתקיימה במועדון הקולטורה שברחוב הרצל. הקטין, בן 16, התלונן במשטרה כי בזמן שבילה עם חבריו במועדון ניגש אליו המאבטח, ובניגוד לרצונו נישק אותו בפיו ובצווארו, למרות התנגדותו.

באירוע נוסף, במועדון האומן 17 בעיר התפתחה קטטה, במהלכה נדקרו מאבטח המקום וקטין באורח קל. מחקירה ראשונית של המשטרה עלה כי המאבטח, בן 39, נדקר כשניסה להפריד בין המתקוטטים. הוא פונה לקבלת טיפול בבית החולים איכילוב.