פרסום ראשון: רגב נגד סינמטק ת"א - "יקיימו אירוע לכבוד סרבנית"

שרת התרבות והספורט מסמנת את היעד הבא: רגב שיגרה מכתב ליועמ"ש בשל קיום אירוע של "יש גבול", שכל תכליתו היא עידוד סרבנות", וקראה למנדלבליט "לגבש את הפתרון המשפטי שימנע תמיכה במוסד". סינמטק ת"א: "מדובר באירוע פרטי"

רגב, ארכיון (פלאש 90)

פרסום ראשון: שרת התרבות והספורט מירי רגב נגד סינמטק תל-אביב. השרה שלחה היום (רביעי) מכתב דחוף ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בשל אירוע שיתקיים במקום בתחילת אוגוסט "'לכבוד' שחרורה של סרבנית הגיוס תאיר קמינר", המופק על-ידי קבוצת "קולנוע סולידריות לאקטיביזם וזכויות אדם" ובשיתוף ארגון "יש גבול".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדובר באירוע שכל תכליתו היא עידוד סרבנות גיוס לצה"ל", כתבה רגב. "לא מדובר כאן על סרבנות לפקודה ספציפית, שבעיני מאן דהוא סותרת את מצפונו, כי אם בעידוד לסרבנות כוללת מהצבא - דבר המנוגד לחוק הישראלי, שבגינו ישבה תאיר כמו אחרים בכלא הצבאי".

"אני רואה בחומרה מצב בו מוסד תרבות הנתמך על ידי המדינה, ייתן במה לפעולות המנוגדות לחוק", הוסיפה רגב. "אבקשך להנחות את הגופים המשפטיים במשרדך לגבש את הפתרון המשפטי שימנע תמיכה למוסד הנותן במה לפעילות החותרת תחת המדינה".

מסינמטק תל אביב נמסר בתגובה: "מדובר באירוע פרטי. המקום נשכר על-ידי המארגנים".

סינמטק תל אביב, ארכיון (google maps)

אמש מתחה שרת התרבות ביקורת נוספת על תחנת הרדיו גלי צה"ל. הפעם היא הגיבה בחריפות לפרסום לפיו תחנת הרדיו הצבאית תקדיש תכנית למשורר הפלסטיני מחמוד דרוויש. "גלצ ירדה מהפסים", האשימה השרה רגב בתגובה לסיפור שהובא לראשונה באתר nrg. לדבריה של רגב, "תחנה ציבורית במשרד הביטחון לא יכולה להרשות לעצמה להעצים ולפאר את הנרטיב האנטי-ישראלי במסגרת תוכנית רדיו שתכליתה עיסוק ב'טקסטים מכוננים של הישראליות'".

"מחמוד דרוויש איננו ישראלי, הטקסטים שלו אינם ישראלים ומהותו התנגדות לערכים המרכזיים של החברה בישראל", הוסיפה רגב, "עלינו להילחם בתכני ההסתה הפלסטינים שמופיעים בספרי הלימוד ובאמצעי התקשורת שלהם ולא לתת להם במה נוספת במימון ציבורי, בתחנה צבאית".

"לא ייתכן שהציבור יממן תחנת שידור הפוגעת ברגשותיו ונותנת במה לנרטיב פלסטיני המתנגד לעצם קיומה של ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית", הבהירה רגב, "אני קוראת שוב לשר הביטחון ליברמן לעשות סדר. חייבים להוציא את גל"צ ממערכת הביטחון".