"פרס לתרבות יהודית": קרב בנט-רגב

פרסום ראשון: שר החינוך הכריז כי משרדו יחלק פרסים בסך כולל של כ-900 אלף שקלים ליצירות בנושא תרבות יהודית. "מדובר במהלך תרבותי חשוב, ישראל צריכה לעודד את נושאי הלפיד", אמר לחדשות 2. מי שפחות התלהבה מהיוזמה היא שרת התרבות רגב: "פרסים ליוצרים – בתחום סמכותי"

(מרים אלסטר / פלאש 90)

פרסום ראשון: שר החינוך נפתלי בנט הכריז על יוזמה חדשה - 6 פרסים ליצירה יהודית בסך כולל של כ-900 אלף שקלים. מחר (שלישי) יוציא משרד החינוך קול קורא לשורת יוצרים להגיש מועמדות. מי שפחות התלהבה מהיוזמה היא שרת התרבות מירי רגב, שאף איימה לנקוט באמצעים בשל החריגה, לדבריה, לתחום אחריותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסך הכל יחולקו 6 פרסים, בסך 150 אלף שקלים כל אחד, בתחומים: תיאטרון, קולנוע, מחול, מוזיקה, ספרות ושירה ומפעל חיים. המכנה המשותף של כולם הוא יצירה הקשורה לתרבות היהודית.

ועדת השיפוט תורכב מחמש ועדת משנה שישפטו כל אחת בתחומן. התקציב לפרסים יגיע מהאגף לתרבות תורנית במשרד החינוך. "אנו עושים כאן מהלך תרבותי חשוב", אמר בנט לחדשות 2. "התרבות היהודית יונקת ממקורות בני אלפי שנים ומדינת ישראל צריכה לעודד את נושאי הלפיד הזה. כפי שאנו היום נהנים מיצירות יהודיות בני אלפי שנים, כך נכדי נכדינו יהנו מיצירות הדור הזה".

שרת התרבות והספורט מירי רגב הגיבה בחריפות לפרסום. "מתן פרסים ליוצרים ואומנים הינו בתחום סמכותה המובהק של שרת התרבות, בין השאר גם על פי חוק הספרים", מסרה. "אני קוראת לשר בנט להעביר את התקציב למשרד התרבות האמון על התחום. אם השר בנט לא יעשה כך אפנה ליועץ המשפטי לממשלה על מנת שיבחן האם יש בכך כפל תמיכות שאסור על פי החוק".