טלטלה נוספת בתיאטרון במחלוקת

מנכ"ל תיאטרון אל מידאן הודיע על התפטרותו המיידית והעביר את הסמכויות לארגון זכויות האדם "אל מידאן". כעת ייתכן שהתיאטרון, שהעלה את ההצגה השנויה במחלוקת על חייו של המחבל וואליד דקה, יבקש מימון מקטאר. במערכת הפוליטית זעמו: "האם מקובל שכסף יעבור גם מישראל וגם מקטאר?"

מתוך ההצגה "הזמן המקביל"

סערת תיאטרון אל מידאן וההצגה על חיי המחבל נמשכת: בצל המחאה הציבורית על ההצגה "הזמן המקביל", מנכ"ל התיאטרון החיפאי "אל מידאן" בו מועלית ההצגה הודיע על התפטרותו - כך נחשף אמש (שבת) בערוץ 10. המנכ"ל עדנאן טראבשה הודיע לראש עיריית חיפה יונה יהב על התפטרותו המיידית והעביר את סמכויות הניהול לארגון "עדאלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כמו כן דווח כי בעקבות עזיבתו של טראבשה והעברת הניהול לארגון "עדאלה" - המרכז המשפטי לזכויות המיעוט בישראל - בעיריית חיפה יסגרו את הוועדה שהוקמה על מנת לבחון את נושא תקצוב התיאטרון. בשל כך, התיאטרון יצטרך לפנות לקבלת תרומות מחו"ל, ככל הנראה מקטאר.

שרת התרבות והספורט מירי רגב הורתה לבחון את המשך הקפאת העברת התקציבים לתיאטרון: רגב מתחה ביקורת על הלגיטימיות של עדאלה - "אותו ארגון קרא לאו"ם להכריז על צה"ל ומדינת ישראל פושעי מלחמה". השרה הוסיפה כי "עתה הנהלת התיאטרון לא מסתתרת מאחורי הכוונה לפנות למדינת קטאר, מי שעומדת מאחורי ארגון חמאס ומממנת את מנהרות הטרור והטילים שנורים כלפי ישראל".

לדבריה, "אם קבוצת ברצלונה ידעה לקבל החלטה ולסיים את הקשר שלה עם קטאר שהייתה נותנת החסות הראשית, גם מדינת ישראל יכולה לעצור רגע ולחשוב האם מקובל עליה שלאותו חשבון בנק יוזרם כסף גם מקטאר וגם ממשלת ישראל".

"האם מקובל שכסף יזרום מקטאר?" (מרים אלסטר / פלאש 90)

גם שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן, שקרא השבוע ליונה יהב להתפטר בעקבות המימון לתיאטרון, הגיב בזעם להתפתחויות: "אני מציע לתיאטרון ולשחקניו לעבור להציג ולחיות בקטאר באופן קבוע משום שלהם, כמו לשאר תומכי הטרור, אין מקום בישראל".

לפני כחודשיים הודיעה עיריית חיפה כי היא מקפיאה את התקצוב לתיאטרון לנוכח הזעם הציבורי על ההצגה "הזמן המקביל" שנכתבה בהשראת כתביו של המחבל וואליד דקה.

בעקבות הסערה בחיפה, שר החינוך נפתלי בנט דרש להוציא את ההצגה לאלתר מסל התרבות, ושרת התרבות והספורט מירי רגב הקפיאה את התקצוב של משרדה לתיאטרון בעקבות חשד לקידום פעילות טרור.