הצגת חייו: מנחם גולן לא מוותר

בעוד שבוע בדיוק, ביום שישי הבא, אמורה להתקיים הצגת הבכורה של המחזה החדש של מנחם גולן - הפקתו האחרונה. אבל לפני שבועיים בערך, המפיק, בן 84, נפל ואיבד את ההכרה. כתוצאה מכך הוא אושפז. המשפחה שלו חשבה שכבר לא יתעורר, אבל הוא עוד לא אמר את המילה האחרונה

לאורך השבוע האחרון מנחם גולן בקושי היה בהכרה. בני משפחתו חששו שהוא לא ייצא מבית החולים. סמוך לחדרו החלה בתו לספר על על בקשתו האחרונה של אביה, אבל באופן מפתיע הוא פקח את עיניו ושוחח עם צוות חדשות 2. "אף פעם לא קרה לי דבר כזה", סיפר גולן. "פתאום מת הכול. הרגשתי שאני מת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הוא היה באמצע חזרות למחזמר חדש, "אלדוראדו", המבוסס על הסרט הראשון שביים. בגיל 84 הוא השקיע בסרט את כל כספי הפנסיה שלו ושל אשתו. כרגיל, הוא גייס למאמץ את בתו נעמי ואת נכדו יונתן ששימש כמנהל ההפקה. הכל היה מוכן לבכורה. אלא שביום הבחירות המקומיות הוא סיים חזרה, הלך להצביע, נתקל במדרגה ונחבט בראשו. "הבן אדם נעלם, אמרתי לעצמי שאבא שלי לא יחזור אלי יותר", סיפרה הבת נעמי.

גולן ומשפחתו (חדשות 2)

"אמרו לי שהוא רוצה לדבר איתי, ואני כבר שאלתי את עצמי איך אני אפרד מסבא", הסביר הנכד יונתן. "אלא שהוא הזמין אותי כדי לומר לי לסגור עוד שתי הצגות". חברו של גולן, מני פאר, סיפר כי "נעמי ואחותה נכנסו למנחם אחרי שהתעורר מהרדמה. הוא לא כל כך זיהה אותן. אז נעמי אמרה לו שהיא תבטל את ההצגה, והוא צעק עליה, מעבר לחומרי ההרדמה, 'השתגעת?!'".

לאדם אחר זה אולי נשמע מוגזם, לא לגולן. הוא הפיק וביים את כל הסרטים המצליחים בארץ, עבר להוליווד עם בן דודו יורם גלובוס, והיה מועמד לאוסקר. סרטי הפעולה עם צ'אק נוריס וצ'ארלס ברונסון עשו אותו למיליונר, אבל הוא הפסיד את הכסף בהשקעות בסרטים שנכשלו. הוא חזר לארץ ולא הפסיק ליצור.

מנחם גולן בימיו היפים (חדשות 2)

הבת נעמי איתו על הסט מגיל 15, והם מנהלים מערכת יחסים מורכבת. היא מכרה בשבילו בית אחר בית כשהקשיים הכלכליים איימו על המשפחה. "אני לא מרגישה שאי פעם הייתי חופשייה לבחור, נולדתי לתוך זה", אמרה. שנים הם לא דיברו.

נעמי עשתה אפילו סרט כדי להשתחרר ממערכת היחסים עם אבא, גם זה לא עזר: "היום אני בשלב הקבלה, זה החיים שלי. אבא שלי זה החיים שלי ואין לי משהו אחר". אחרי כל זה, ברור שנעמי לא יכלה לסרב להפיק עם יונתן את המחזמר החדש, ולהחליף את מנחם. כמו שאומר יונתן, "לכמה נכדים יוצא להגשים את החלום של סבא?".