נפטר מגיש הרדיו והטלוויזיה יצחק שמעוני

שמעוני הלך לעולמו בגיל 86 בירושלים ויובא מחר למנוחות בחלקת יקירי העיר בבית העלמין גבעת שאול. שמעוני, ששימש בעבר כמנהל הערוץ הראשון, הגיש את תכניות הרדיו "שלושה בסירה אחת" ו"מחפשים את המטמון", והנחה את תכנית הטלוויזיה "מקבילית המוחות"

יצחק שמעוני הלך לעולמו (הערוץ הראשון)

איש הרדיו והטלוויזיה יצחק שמעוני הלך הלילה לעולמו בגיל 86. שמעוני הנחה בעבר את התכנית "מקבילית המוחות" בטלוויזיה ואת התכנית "שלושה בסירה אחת" ברדיו. הוא יובא למנוחות מחר בבית העלמין גבעת שאול בירושלים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שמעוני, ששימש כמנהל הערוץ הראשון בשנים 1979-1981 וגם כמנהל תכניות הבידור, זכה בפרס "כינור דוד", ובשנת 2009 קיבל את תואר יקיר ירושלים. בנוסף, הוא זכה פעמיים בפרס רשות השידור ובפרס מונטה קרלו.

יצחק שמעוני נולד בירושלים בשנת 1927. הוא החל את דרכו ברדיו כבר ב-1938, בתכניות הילדים של רדיו "קול ירושלים". הוא המשיך לעבוד ברדיו גם בשנים שבהן למד מתמטיקה ופיסיקה באוניברסיטה העברית. במלחמת העצמאות שירת בחיל המדע והתמחה בהפעלת יוני דואר.

בשנות ה-50 הנחה שמעוני את החידון המוזיקלי בתחנת הרדיו "קול ישראל", והגיש וערך את התכנית "מחפשים את המטמון". כמו כן הקים שמעוני את "הגל הקל". החל מ-1960, בשנותיו הראשונות של פסטיבל הזמר והפזמון ברדיו, שימש שמעוני כמנחה שלו, תפקיד אותו מילא גם לאחר מכן, בערוץ הראשון בטלוויזיה.

הנחה תכניות מצליחות רבות (הנס פין, לע"מ)
שמעוני גם קיבל את תפקיד הנציג הישראלי שהכריז במשך שנים ארוכות על הצבעת חבר השופטים הישראלי במסגרת תחרות האירוויזיון. שמעוני הנחה תכניות חידונים ושעשועונים בערוץ הראשון, בהם "אלגרו", "מקבילית המוחות" ו"משלושה יוצא אחד", וכמו כן דיבב בתכנית "ברבאבא". 

מהתכנית "מקבילית המוחות" זכור במיוחד משפטו הקבוע "התחלתי ולכן אסיים", כאשר נגמר הזמן וטרם סיים להקריא את השאלה. "מתחילת דרכי ברדיו האמנתי בחידונים פומביים", סיפר בתכנית "חיים שכאלה" שנערכה לכבוד יום הולדתו ה-80.

שמעוני הותיר אחריו ארבעה ילדים מנישואיו לסופרת מרים אלון, שנפטרה בשנת 2011.