פרסום ראשון: העובדות התלוננו, נשיא בית הדין למשמעת של נציבות המדינה סיים את תפקידו

בנציבות שירות המדינה הוחלט להפסיק את כהונתו של נשיא בית הדין למשמעת עו"ד יוסף תלרז. לאחרונה התלוננו 4 מזכירותיו על התנהלות בעלת גוון מיני מצדו. בנציבות בחנו את הטענות, אך לא מצאו ראיות לכך

עבודת אב בית הדין הופסקה. אילוסטרציה (חדשות 2)

בצעד חריג ודרמטי הוחלט בנציבות שירות המדינה להפסיק את כהונתו של מי שהיה במשך 11 שנים אב בית הדין למשמעת בנציבות שירות המדינה, עורך הדין יוסף תלרז.

בחודשים האחרונים העלו כנגד תלרז ארבע ממזכירותיו טענות על התנהלותו וטענו כי היו במעשיו גוון מיני. בנציבות שירות המדינה החליטו לבדוק לעומק את הטענות. בבדיקה השתתף נציב שירות המדינה נציב שירות המדינה עו"ד משה דיין, שנפגש עם כל אחת מהמזכירות.

בסופו של יום נקבע כי לא נמצאו ראיות להטרדה מינית, אולם, כך נמסר בתגובת הנציבות, לאחר בחינה והתייעצות עם גורמים בפרקליטות המדינה, סוכם לאור מכלול הנסיבות כי נכון יהיה להגיע עם עו"ד תלרז להסכמה על פרישתו, ואכן כך נעשה.

האם ניסו להפליל את תלרז?

נדגיש כי אב בית הדין למשמעת הוא הסמכות המשפטית הבכירה ביותר בנציבות שירות המדינה, שבפניה נשפטים עובדי שירות המדינה העומדים לדין.

במקביל, מתמחה בנציבות שירות המדינה כתב מכתב לממונה על השכר באוצר אילן לוין בעקבות פרישתו של תלרז, ובו כתב כי "בכיר בנציבות שירות המדינה הורה לפקידות אולם הדיונים בחיפה למסור לידיו מכתב תלונה שקרי המחשיד את יוסף תלרז במעורבות בהטרדה מינית על מנת לקבל את מינויו כאב בית הדין".

אותו מתמחה כתב עוד כי יוסף תלרז הפך את בית הדין למוסד מכובד וייצב את דמותו כערכאה הוגנת, וכי העוול שנעשה כלפיו במישור הפרטי טומן בחובו גם נזק רב למערכת כולה. אותו מתמחה כתב כי הוא פנה ללוין כדי שיערב את שר האוצר וימנע את הפסקת עבודתו של תלרז.

בתגובה, נמסר מהנציבות כי הליך מינוי אב בית הדין יבוצע על פי הכללים הנהוגים למינוי במשרות מסוג זה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת