רוצח חברתו התקשר למשטרה והתחנן: "קחו את הגופה בבקשה מהדירה"

ויטלי מיכלוב מפתח תקווה רצח את חברתו בשיאו של ריב על הרגלי העישון שלה. למרות שמיד אחר כך הוא הזעיק למקום את המשטרה, הגיעו הכוחות למקום רק אחרי שנאלץ לדווח על כך שלוש פעמים. כך נשמעה הקלטת השיחה בינו לבין המוקדנית שלבסוף נענתה לקריאתו

ויטלי מיכלוב מפתח תקווה רצח בתחילת ספטמבר את חברתו, אולגה סורינוב, בדירתו. מיד אחר כך הוא התקשר למשטרה, סיפר על מעשיו, השאיר מפתח לדלת בתיבת הדואר ועזב את המקום. למחרת שב לביתו ונדהם לגלות שלמרות הכל, לא טרח איש מבין אנשי החוק להגיע לזירה. 

מיכלוב הניח על גופתה של סורינוב זר פרחים ומכתב שבו כתב: "אני אוהב אותך חזק מאוד!". הוא התקשר למוקד 100 בפעם השנייה, אבל במשטרה - משום מה - התקבל הדיווח בבלבול רב. למקום אכן יצאה ניידת סיור, אך במקביל התקבלה תלונה אחרת על אירוע אלימות במשפחה שהתרחש באותו הרחוב.

השוני בין שני המקרים אומנם בולט מאוד, אבל קצין הסיור חשב בכל זאת שמדובר באותו האירוע. בהקלטת רשת הקשר נשמע סורינוב בעודו משוחח - בפעם השלישית - עם מוקד המשטרה. הפעם הייתה מצדו השני של הקו נציגה דוברת רוסית.

כמו בשתי השיחות הקודמות, הוא נאלץ גם הפעם להתחנן באוזני השוטרת שתורה סוף כל סוף לצוותים להגיע לזירת הרצח ולפנות ממנה את גופת חברתו. "אני התקשרתי כמה פעמים, לפני שבוע בערך", אמר מיכלוב בפתח השיחה עם המוקדנית - ופירט: "הרגתי את החברה שלי והיא שוכבת שם בדירה".

"מתי רצחת אותה?", שאלה אותו המוקדנית - והוא השיב: "נדמה לי שביום שלישי שעבר. היא שוכבת בדירה בפתח תקווה, רחוב רמב"ם 47, דירה 8".

השוטרת השיבה לו בפליאה: "התקשרת כבר למשטרה או שזאת הפעם הראשונה?", ומיכלוב מיהר להדגיש: "אני התקשרתי כבר פעמיים אבל אף אחד לא מגיע. התקשרתי אתמול. אף אחד לא מגיע".

"חכה רגע. זו החברה שלך?", שאלה המוקדנית - ומיכלוב השיב: "כן, גרנו ביחד שלושה חודשים וחצי. המפתח נמצא למטה. יש שם תיבת דואר, איפה ששמים את המכתבים".

בהמשך השיחה שאלה השוטרת האם מיכלוב נמצא כעת בזירה, והוא תועד משיב לה: "לא, אני לא שם. אני גם רוצה למות". המוקדנית ההמומה המשיכה ושאלה: "רק רגע, מתי רצחת אותה?"  ומיכלוב ענה לה: "בערך לפני שישה ימים. "תקחי אותה, בבקשה, מהדירה", הוא הפציר בה.

אחרי שהחוקרים הואילו להגיע לזירה כדי לפנות את הגופה החל המצוד אחר ויטלי שהסתיים כשנעצר, ימים ספורים מאוחר יותר. הוא, כמובן, הודה מיד בכך שהביא למותה.

שיחות מביכות דוגמת זו חושפות פעם אחר פעם את כוח האדם הלא מיומן שמפעילה המשטרה במוקד 100, המהווה צומת מרכזי ורגיש ביותר בקשר בינה לבין האזרחים.

בעקבות ההתנהלות הבעייתית מונה קצין בודק, ואחר כך הודח מתפקידו קצין הסיור והמוקדניות הועברו מתפקידיהן. במחוז המרכז הדגישו כי אכן מדובר בהתנהלות לקויה אך חריגה, אך לנו נדמה שמדובר בבעיה עמוקה הרבה יותר: צעירות חסרות הכשרה מתאימה הן שאחראיות עם מיון הפניות ועל ניתוב שוטרי הסיור לזירות האירועים השונות.  

הרצח: בגלל ריב על סיגריות

מיכלוב, בן 41, שימש תקליטן. לפי כתב האישום שהוגש נגדו, עסק הוויכוח - שבשיאו רצח את סורינוב - בהרגלי העישון של האחרונה.

מערכת היחסים בין השניים החלה באפריל האחרון, וחודש בלבד אחר כך עברה הנרצחת להתגורר בדירתו של מיכלוב. לפי כתב האישום, היחסים בין סורינוב לבין הנאשם היו סוערים ומלווים בריבים תכופים - בין היתר על הרגלי העישון שלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת