שנה אחרי: איתי בן-דרור הורשע ברצח שלושת ילדיו

האב מנתניה שדקר למוות את ילדיו הקטנים הודה והורשע ברצח האכזרי שזיעזע מדינה שלמה בקיץ אשתקד. הפרקליטות דורשת שלושה מאסרי עולם מאחורי סורג ובריח, עורך דינו מבקש הקלה בעונש בשל מצבו הנפשי. אם הילדים לאחר הכרעת הדין: "יש הקלה בזה שהוא הודה במעשה, אבל אני מוכנה לקבל רק שלושה מאסרי עולם מצטברים"

כמעט שנה אחרי שרצח באכזריות את שלושת ילדיו, הרשיע היום בית המשפט המחוזי בפתח-תקווה את איתי בן-דרור ברצח בכוונה תחילה של הילדים עומר, רוני ואור ז"ל, בביתו שבנתניה. בפרקליטות מבקשים לגזור עליו עונש כבד של שלושה מאסרי עולם.

בדיון שנערך בעניינו בפני הרכב של שלושה שופטים - אב בית הדין השופט אברהם טל, השופטת זהבה בוסתן והשופט רמי אמיר, אמר עורך דינו של בן-דרור מטעם הסנגוריה הציבורית, רן אלון, כי מרשו יהיה מוכן להודות בעבירת הרצח המיוחסת לו - אך טען כי בניגוד לעמדת הפרקליטות, לא תכנן את הקטל המחריד של ילדיו כחודש לפני מעשי הזוועה, וגרס כי המחשבה לבצע זאת צצה בראשו רק שבוע קודם לכן.

נוסף על כך, טען בן-דרור כי את הסכינים שבאמצעותם דקר למוות את ילדיו לא רכש במיוחד כדי להגשים את תכניתו החולנית - וכך גם לא את הגלולות שבאמצעותן ניסה להתאבד. באותו הנושא, הוא עמד על כך שבניגוד לטענות בפרקליטות, אכן ניסה לשים קץ לחייו ולא "ביים" זאת כדי לזכות בעונש מקל.

עורך הדין אלון ביקש גם להטיל על בן-דרור עונש מופחת, בשל מצבו הנפשי וההפרעות הקוגניטיביות מהן הוא סובל. "אנחנו מלכתחילה טענו שהוא אינו כופר באשמה, אך טענו שקיימת אפשרות שהנאשם סובל מהפרעה נפשית חמורה", הסביר סניגורו של בן-דרור. "היום קיבל בית המשפט את העתירה להפנות אותו לפסיכיאטר. מדובר באדם שמוכר למערכת הפסיכיאטרית, הוא אושפז פעמים רבות. כחודש וחצי לפני האירוע הוא אושפז במשך 6 או 7 חודשים".

בסוף הדיון אמר בן-דרור עצמו בלשון המשפטית: "אני מודה בעובדות שמהוות את העבירות של שלושה מעשי רצח בכוונה תחילה המיוחסים לי בכתב האישום".

גרושתו של בן-דרור: "מוכנה לקבל רק שלושה מאסרי עולם מצטברים"

אמם של שלושת הילדים וגרושתו של בן-דרור, לילך שם טוב, אמרה לאחר הכרעת הדין: "זה קשה, הוא אבא של הילדים האלה, אבל הוא סוף סוף הודה, אחרי שנה. זה לא פשוט, זה נורא מטלטל. לפחות זה משהו שמקדם את התהליך, שסוף סוף הוא מודה במה שידענו מהתחלה".

"אני עדיין לא מרגישה הקלה", הוסיפה האם שאיבדה את ילדיה. "אם הוא יקבל עונש מופחת, לא תהיה הקלה. אבל בכל זאת יש הקלה בזה שהוא הודה במעשה. אני מוכנה לקבל רק שלושה מאסרי עולם מצטברים. אם הוא יקבל עונש אחר ותהיה לי אפשרות לערער, אני אערער על זה. אני יודעת שהוא עשה את המעשה הזה כדי להכאיב לי, לא בשביל 'לגאול אותם' כפי שאמר. הם היו ילדים מאושרים ומדהימים".

גם עו"ד רויטל סווייד, המייצגת את לילך, הביעה סיפוק מהחלטת בית המשפט. "היום, אחרי כמעט שנה, הנאשם הודה כי ביצע את הרצח מתוך כוונה תחילה ובתכנון מוקדם", אמרה עו"ד סווייד. "זהו יום לא קל ללילך אחרי שנה לא קלה. מאידך, לראות את קבלת האחריות היא הקלה. יש לזכור שבמשך שנה הוא הכחיש כי תכנן מראש את המעשה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק