בית המשפט העליון דחה את ערעורו של ארז אפרתי

יום אחרי ערעורו של מאבטח הרמטכ"ל ארז אפרתי על גזר דינו - בית המשפט העליון דוחה אותו הערב על הסף. הצעירה שאפרתי תקף הגיבה להחלטה לאחר מתן פסק הדין: "בית המשפט עשה צדק, עכשיו אני רוצה להשאיר הכל מאחוריי"

בית המשפט העליון דחה את ערעורו של מאבטח הרמטכ"ל לשעבר ארז אפרתי, שהורשע בניסיון למעשה סדום ובתקיפת צעירה במתחם הנמל בת"א, זמן קצר לאחר שסיים את מסיבת הרווקים שלו.

"אין בבקשת המחילה של אפרתי לגרוע מהנזק הנורא שגרם לקורבנו", כתב השופט אדמונד לוי בהחלטתו. השופטת עדנה ארבל הוסיפה: "אפרתי הכניס עצמו במודע למצב אליו הגיע בשתייה חסרת מעצורים".

בסביבתה של המותקפת בירכו על ההחלטה. "בית המשפט התרשם לכל אורך הדרך מאמינותה של הנפגעת והיום ניתנה לכך החותמת הסופית", אמרה בתגובה לדחיית הערעור עו"ד טלי אייזנברג ממרכז נגה למען נפגעי עבירה, הקריה האקדמית אונו, והדגישה:"אין ספק שמדובר בהחלטה מבורכת, המביאה לידי ביטוי את הראיות כולן ואת כל עוצמת המעשה המזעזע שביצע אפרתי".

גם הצעירה שהותקפה בחרה להגיב אחרי דחיית הערעור, וציינה כי כעת היא מרגישה הקלה עצומה: "בית המשפט העליון פסק את הנכון בעיניו, ועשה צדק אמיתי. אני שמחה להשאיר את כל עניין המשפט על כל רגעיו הקשים, מאחוריי".

הכרעת המחוזי: מעשיו היו התגלמות הרוע

הרכב של שלושה שופטים בראשות השופט חאלד כבוב השווה בגזר הדין שניתן בבית המשפט המחוזי בת"א בחודש יולי שעבר, את התנהגותו של אפרתי לסיפור המוכר על דוקטור ג'קל ומר הייד: "בדמותו של הנאשם כפי שהצטיירה בפנינו אינה עולה בקנה אחד וזאת בלשון המעטה, עם המעשים בהם הודה בבית המשפט. הסתירה התהומית בין הושטת היד לנזקקים ולחלשים לאורך השנים, לעומת הפגנת האכזריות והאלימות, מזכירים את תיאור אישיותו הכפולה של ד"ר ג'קל ומיסטר הייד".

עוד נאמר בגזר הדין כי עורכי דינו טענו שאפרתי "היה נתון במצב של שיכרות עד כי לא היה מודע למעשיו, אך לא נוכל לקבל טענה זו. מעשיו היו התגלמות האלימות והרוע". בהמשך תיארו את התנהגותו של מאבטח הרמטכ"ל כהתגשמות הסיוט ממנו חוששת כל נערה ואישה הצועדת בגפה בשעת לילה"

"העונש משקף את הפגיעה הגדולה במתלוננת", אמרה ד"ר דנה פוגץ ממרכז נגה לנפגעות עבירה בקרייה האקדמית אונו, שייצגה את המתלוננת במהלך המשפט. "השופטים התייחסו לחומרה של נפגעות עבירות מין בישראל". לדבריה, "ראוי להחמיר בעונשם של עברייני מין, כמו ארז אפרתי, שעושים שימוש באלכוהול ומבצעים עבירות קשות במקום להפחית את האחריות". 

פרקליטתו של אפרתי, עו"ד קרו נהרי הביעה אכזבה מחומרת גזר הדין. "ציפינו שבית המשפט יתייחס גם לנסיבות האישיות ולא רק לחומרת העבירה", אמרה הבוקר מחוץ לאולם בית המשפט לאחר קבלת גזר הדין.

"מלא ברגשות כעס על עצמי"

במהלך דיון הטיעונים לעונש, התנצל אפרתי לראשונה בפני הצעירה שתקף. "אני שואל את עצמי מאז אותו יום ארור מה קרה לי, ואין לי לעצמי תשובה", אמר אפרתי לשופטים והוסיף: "לא עשיתי את כל מעשי ההתנדבות בחיי כדי לקבל תמורה, אבל עכשיו אני מבקש מבית המשפט רחמים ושיתחשב גם במעשיי לאורך כל השנים".

"מאז אותו בוקר ארור אני מתעורר, אני רואה את דלת הברזל המסורגת והמציאות מכה בי. אני מתמלא ברגשות צער וכעס על עצמי, שהבאתי את עצמי למצב הזה. זה מרגיש כאילו הרגתי מישהו בתאונה, הרגשה איומה ולכל החיים", הוסיף.

"אין לי הסבר. אני לא מאמין שזה קרה, אבל זה קרה ואין לי תשובה. יש בי המון חרטה וסליחה אמיתית. לא העליתי בדעתי שדבר כזה יכול לקרות לי, גם לא עם אלכוהול. בימים הראשונים הייתי בטוח שסיממו אותי. חשבתי שחייב להיות לזה הסבר, לא האמנתי, אין לי הסבר לעצמי". אפרתי ביקש את סליחתה של הצעירה שתקף, שנכחה באולם, ואמר כי הוא "מצר על הפגיעה בה, בנפשה ובמשפחתה".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת האונס בנמל ת"א - סיקור מיוחד:

אמה של המתלוננת נגד אפרתי משיבה לראשונה

ארז אפרתי: "יש בי המון חרטה וסליחה אמיתית"

אישום נגד המאבטח: ניסה לאנוס

צפו בשחזור של עד הראייה המרכזי לאונס בנמל ת"א