המתלוננות נגד קצב נשמו לרווחה: "חיכינו הרבה זמן לחזור לשגרה"

עבור הנשים שנפלו קורבן למעשיו של הנשיא לשעבר והאנס היה מתן גזר הדין סגירת מעגל. כעת הן מקוות, בעיקר, לשוב לחיים נורמליים: "אפשר לחזור לגדל את הילדים בשקט"

בשביל קורבנותיו של משה קצב, יום גזר הדין נועד לסיים את הפרשה שטלטלה את חייהן. בניגוד למועד הכרעת הדין, הפעם הן לא נאלצו לעצור את נשימתן בציפייה להכרעת בית המשפט, אלא ביקשו לוודא שקצב יקבל עונש ראוי. בית המשפט נענה להן, וגזר עליו שבע שנות מאסר.

א' ממשרד התיירות, שנאנסה על-ידי קצב פעמיים ותקבל את סכום הפיצויים הגבוה ביותר מבין המתלוננות, סיכמה את מאורעות היום: "הקול שלי נשמע יפה איפה שהוא צריך היה להישמע. בית המשפט הכריע שהוא אשם במה שעשה. מרחמת עליו אני לא".

היא אמרה כי היא העונש הכבד שנגזר על קצב סיפק לה הקלה. "אני שמחה שהמשפט הזה מאחוריי ושעכשיו אוכל לחזור לגדל את ילדיי בשקט. כבר הרבה זמן שאני מחכה לחזור לשגרה", היא סיכמה.

נ', מתלוננת אחרת, התקשתה לשמור על איפוק כשהנשיא לשעבר ופרקליטיו שבו והתעקשו שוב ושוב כי הוא חף מכל פשע. "למה שיקרת?", היא שאלה. "אתה יודע שעשית את זה. איך אתה יכול להסתכל לבנות לעיניים ולהגיד שלא היו דברים בעולם, שאתה מאמין בחפותך. זה לא נכון כי אתה יודע שזה קרה. זה עצוב מאוד שניצלת את הסמכות והמעמד שלך כדי לנצל נשים שהיו חלשות ממך".

חושפת הפרשה שלא נכללה בכתב האישום, א' מבית הנשיא, תגיש בקרוב תביעה של מיליונים נגד הנשיא לשעבר שבה היא מתכוונת לשכנע שופט אזרחי שהפרשה גרמה לה נזקים נפשיים וכלכליים רבים. למרות גזר הדין הקשה, יודעות המתלוננות כי המילה האחרונה עדיין לא נאמרה – ושעוד צפוי להן מאבק ארוך, עד שבית המשפט העליון יאמר את דברו.  
 
בדרך לכלא - סיקור מיוחד:

המפכ"ל מגיב על עונשו של קצב: "קו פרשת מים"

7 שנות מאסר: גזר הדין המלא של קצב

קצב התפרץ ובכה: "הכל שקר!"

צפו: דחיפות ומהומה מחוץ לביהמ"ש

הכרעת הדין המלאה

כך נערך השב"ס לקליטת האסיר קצב

רגע האמת הגיע: משה קצב בדרך לכלא

התובעת לשעבר של קצב: "שיילך לכלא"

מיוחד: הקלטת השיחה בין קצב לא'

מסיבת העיתונאים הבלתי נשכחת של א': "משה קצב הוא סוטה"

זוכרים? נאום האימים של משה קצב

קצב הוקלט: "מי לא נוגע ברגל?"

מערכת היחסים האסורה נחשפת

מא' ועד ת' - כך התפוצצה פרשת קצב