מיוחד: הקלטות השיחה בין קצב ל-א'

הקלטות שפורסמו לראשונה בחדשות 2 בין א' מבית הנשיא קצב חושפות את מערכות היחסים המיניות שהתרחשו בלשכה של האזרח מספר אחת. א' לקצב: "את זה שאתה נשוי, אתה מבין?". האזינו לשיחות המוקלטות

במהלך משפטו של קצב ולאחר שבית המשפט קבע כי הוא אנס ועבריין מין סדרתי, נחשפו בהדרגה מעלליו של הנשיא לשעבר והשיטות בהן ניצל את הנשים שהתלוננו נגדו. הקלטות שפורסמו לראשונה במהדורה המרכזית של חדשות 2 הבהירו כיצד התנהלו חלק מאותן מערכות בעייתיות שניהל קצב עם העובדות תחתיו.

באחת ההקלטות נשמעת שיחה בין קצב ל-א' מבית הנשיא, בה הוא מביע קנאה על יחסיה עם גברים אחרים:

קצב: לך יש את (השם חסוי), יש את (השם חסוי), יש את הפסיכי של מחר בבוקר, את הפסיכי של היום בצהריים...
א': מה הקשר? זה כולם על האצבע הקטנה אני מסובבת, זה סתם מתוך שעמום
קצב: אבל איתם את עושה גם דברים נוספים מעבר לאצבע.
א' אני לא עושה.
קצב: לא עושה...
א': כן.
קצב: אז מה? אז אל תגידי לא עושה
א': מה הקשר עכשיו, סליחה?
קצב: אז זה רק מראה שלך יש את הפיצויים האלה
קצב: סליחה, אתה נשוי, אתה מבין את זה? עזוב לפני אחרי הכל, את זה שאתה נשוי אתה מבין?

קצב: עם הרבה אהבה

בשיחה אחרת, התגלתה מערכת יחסים מורכבת שהתנהלה בין השניים, שחורגת לחלוטין מיחסיהם המקצועיים:

קצב: יבוא יום שאנחנו נשב ונדבר שיחה אמיתית, כנה, פתוחה, חופשית ואז מלב אל לב, לא מתוך לב של אהבה גדולה אלא מעומק האמת שבלב וננתח לראות מה קרה, כי אנחנו שנינו עדיין בתוך מערבולת גדולה, אני בכל אופן, בעניין הזה, ופתאום איך שנכנסת השיחה היתה מתוחה, התחלת עם הטחת האשמות וזה כבר הרס את הכל. זה האמת, זו האמת, אני תמיד, תאמיני לי שאני ניגש אליך, ומתחיל תמיד כל השיחות שהיו ביננו, בין בטלפון, בכל צורה, תמיד עם, הפעם אני כן מתכוון לזה, עם הרבה אהבה, הרבה הרבה אהבה, ולוקח אלפית שנייה, אפילו לא שנייה, אלפית שנייה, והכל מתרסק ואני מתאכזב.

א': מה שיש לי להגיד לך זה אני לא אגיד בטלפון וזה תלוי יהיה בהסכמה שלך לעניין או בשיתוף פעולה שלך בנושא.
קצב: יש לך רעיון? יש לך הצעה?
א': בהחלט.
קצב: שאני לא שמעתי אותה?
א': לדעתי לא.
קצב: והיא חיובית?
א': בעיניי מאד. אם זה חיובי? לדעתי זה חיובי, זה קונה הרבה מאד שקט מבחינת משמעויות הדברים.
קצב: חיובי לשנינו?
א': כן.
קצב: וזה הצעה מכובדת?
א': אני מאמינה שכן.

ניסה להוכיח שנסחט - והפליל את עצמו

קצב ניסה באמצעות ההקלטות להוכיח ליועץ המשפטי לממשלה דאז מני מזוז ש-א' מבית הנשיא מנסה לסחוט אותו, אך אנשי היועץ המשפטי לממשלה האזינו להקלטות, והבינו מיד שהשיחות מסתירות משהו עמוק הרבה יותר. א' מבית הנשיא אומנם לא נכללה בכתב האישום נגד קצב, אך היא מתכוונת להגיש נגדו תביעה אזרחית - בגין אונס.

אחת השיחות שנחשפו התנהלה בין קצב עצמו לבין א'. "את ויתרת עלי, ויתרת על הכול בגלל איזה ש... טוב, לא רוצה להתחיל". א' משיבה לו, "אתה משקר". הוא מתגונן: "לא, תאמיני לי", אבל א' ממשיכה: "אתה משקר, שנינו יודעים את האמת, שנינו שחקנים. אתה השחקן הראשי, מה שעשית". קצב משיב לה: "נשבע לך, אני לא שחקן, את שחקנית. לא היה בינינו...".

א' עונה, "מה שעשית, עשית הפרד ומשול, זה מה שעשית". הוא ממשיך להכחיש: "תראי, נשבע לך". היא שואלת, "אכפת לך שדרסת אותי באמצע? לא". קצב נשמע אומר: "נשבע לך שלא היה לי איתה שום דבר, לא היה לי איתה שום...", והיא שואלת: "מה זה התמונה שמצאתי שלה בחצי עירום אצלך במגירה?". קצב מסביר: "תמונה מפורים".

"אני את החיים שלי גמרתי"

בשיחה אחרת שהתקיימה בין השניים, באמצעותה קיווה קצב להוכיח ש-א' סחטה אותו, הוא שואל אותה "על איזה סדר גודל?" והיא עונה: "אני חושבת ש-200,000 דולר. ואני לא צוחקת בגרוש". קצב יורה בחזרה: "רגע, אבל אני לא נשמע בשום דבר שיש לך. נו, מה תעשי?... יש חומר שלך, יש חומר שלי".

"אתה יודע מה אתה, אני יודעת מי אני", היא משיבה. בסוף דין ודברים על ייצוגה של א' במו"מ בין השניים היא נשמעת אומרת לו, "אני לא יכולה לסבול את החדר הזה". קצב שואל, "לא חבל לנצל את זה?" וא' מתוודה: "אני במשבר, משה, שגם עם שני מיליון דולר לא יציל את החיים שלי, עכשיו אני מטפלת אצל פסיכולוג, אתה יודע את זה?".

בשיחה אחרת, מסכמת א', כך נראה, את הפרשה: "משה, תשב תחשוב על זה לבד, אני מצטערת להגיד לך. אני את החיים שלי גמרתי. אני את החיים שלי מוטטתי. אתה, לא אני. שלי לא יהיו חיים? אין שום סיבה בעולם".

"לדעתי הוא מעריץ אותך"

שיחה אחרת התקיימה בין א' לבין מקורבו של קצב אורי יואלי, שגם הופיע בהכרעת הדין החמורה נגד הנשיא לשעבר, בה הוא הציע לה להיפגש עמו לדון בדברים. "למה נראה לך שאני, למה נראה לך שאני ארצה? אורי, אורי באמת, כאילו, עם כל הכבוד לכולם, לי אין עניין עם אף אחד מלבד משה קצב, ואני לא רוצה שום גורם שלישי מתערב", נשמעת א' אומרת לו.

שיחה נוספת התרחשה בין חבר אחר של קצב ל-א'. "לדעתי, לדעתי, לדעתי הוא מעריץ אותך, מעריך אותך וקצת מעבר לזה, זה הכול, בואי נגיד... שבן אדם, נניח מרגיש לא נוח, אפילו בחורה מקנאה מהחבר שלה, אז מתחילה לספר סיפורים אבל זה מקנאה מאהבה, שהיא מקנאה בו".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנשיא אנס - סיקור מיוחד:

קצב הוקלט: "מי לא נוגע ברגל?"

"קצב ביקש לחזור לעסקה - ונדחה"

ליאור קצב: "אחי נשאר לבד"

צפו: מאחורי הקלעים של הכרעת הדין

הכרעת הדין המלאה

העולם בהלם: הנשיא הישראלי אנס

פרקליטי קצב: "המסכן נתן את אמונו בשופטים"