האישום: ניהל ארגון פשע מתוך הכלא בעזרת הטלפון הציבורי

יצחק בר מוחא נאשם שניהל רשת להלוואות בשוק האפור בהיקף של יותר מ-3 מיליון שקלים. כתב האישום חושף את האמצעים הפשוטים שעמדו לרשותו בבית הכלא שמתוכו פעל: טלפון ציבורי שבעזרתו שוחח עם אשתו והפעיל את אנשי הארגון. 200 איש נחקרו בפרשה שבסופה הוגשו הבוקר 10 כתבי אישום

כתב אישום הוגש היום בבית המשפט המחוזי בירושלים נגד יצחק בר מוחא ותשעה נאשמים נוספים בחשד לניהול ארגון פשע ששימש בין היתר גם כרשת הלוואות לא חוקית בהיקף של יותר משלושה מיליון שקלים. בתום חקירה רחבה של המשטרה, במסגרתה נחקרו יותר מ-200 אנשים, הוגשו היום עשרה כתבי אישום נגד חברי הארגון ובהם גם נגד אשתו אבלין בר מוחא.

"הלוואות אלה נשאו ריבית גבוהה וכדי לגבותן נקטו הנאשמים באיומים ולעיתים אף באלימות", לשון כתב האישום, אך מלבד חומרת העבירות, כתב האישום מגלה את האופן שבו נוהל הארגון מתוך הטלפון הציבורי בבית הכלא. מכתב האישום עולה שיצחק בר מוחא הוא שעמד בראש הארגון ו"ניהל אותו באמצעות הטלפון הציבורי בבית הכלא, כאשר הוא מנחה את חבריו לארגון".

רוב ההלוואות ניתנו בריבית שנתית בגובה 208% לשנה, כאשר ברוב המקרים נדרשו מקבלי ההלוואות לשלם את הריבית השבועית אודותיה סוכם, כאשר ה"קרן" נותרה כפי שהיא עד שהלווה יוכל לשלם אותה.

אבלין בר מוחא, אשתו של יצחק בר מוחא, נאשמת ששימשה כמנהלת וכמתווכת בין בעלה לבין יתר חברי הארגון. על פי כתב האישום, היא זו שנתנה הוראות לחברי הארגון בשמה ובשם בעלה, והייתה למעשה "זרועו הארוכה" בענייניו השוטפים של הארגון בזמן שישב בכלא.

כתב האישום שהוגש הבוקר גובש בעקבות חקירה סמויה שהתנהלה ביחידת יהלום של המשטרה בחודשים האחרונים, שהובילה לרשת מסועפת של מאות לווים וחברים בארגון. בסך הכל, מאז החלו חברי הארגון לפעול לכאורה במאי האחרון, הארגון הרוויח כ-350 אלף שקלים מריביות על הלוואות בסך של כשלושה מיליון שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק