בג"ץ: "גלנט הוא היחיד שסיפח קרקעות"

במהלך הדיון בעתירה נגד מינוי האלוף יואב גלנט לרמטכ"ל, מתחו שופטי בג"ץ ביקורת על הפרקליטות שהציגה נתונים שגויים בדיונים קודמים. במהלך הדיון נחשף עוד כי גלנט הוא היחיד במושב עמיקם, שקיבל אישור לספח קרקעות חקלאיות. למרות זאת מסתמן: המינוי לא יידחה

אין פגם ערכי שיכול להביא לביטול מינויו של אלוף יואב גלנט לרמטכ"ל - כך מסתמן מהדיון שהתנהל הבוקר בבג"ץ בעתירה נגד מינויו. הדיון הסתיים ללא החלטה, והכרעה צפויה להינתן במועד אחר.

הרכב של שלושה שופטים שמע את טיעוני הצדדים, ומתח ביקורת חריפה על הפרקליטות, לאחר שבדיון קודם בעתירה שהתקיים לפני כשנתיים, ניתן לשופטים מצג שווא. בדיון הקודם נטען שכמו במקרה של גלנט, גם משפחות נוספות במושב עמיקם קיבלו אישור לספח שטחים לרשותן, אלא שבדיון היום התברר שגלנט הוא היחיד שקיבל אישור לספח שטחים נוספים לנחלה שהייתה ברשותו.

למרות זאת, השופטים הסתמכו על דברי הוועדה, שלא מצאה פגם ערכי בהתנהלותו של גלנט, וטענו כי "העילה להתערבות בנושא כזה של בית המשפט היא קיצונית".

היחיד שקיבל 35 דונם של שטחים חקלאיים

בעתירה שהגישו הארגונים הירוקים נגד גלנט הם טוענים להתנהלות פסולה, הנושקת לטענתם להתנהגות פלילית ב"פרשת הקרקעות", שעוסקת בשלוש פרשיות שונות של השתלטות לכאורה על שטחים ציבוריים במושב עמיקם, מקום מגוריו של גלנט.

למרות הדברים, השופטים ציינו את המקרה החריג של גלנט, שהינו התושב היחיד שקיבל לידיו 35 דונם של שטחים חקלאיים ביישוב. לטענת העותרים, יש בכך טעם לפגם כיוון שוועדת טירקל, שבוחנת את המינויים בשירות הציבורי, לא ערכה בירור ראוי של העובדות הנוגעות לשלוש הפרשיות, והתעלמה מהכשלים הערכיים בהתנהלותו של גלנט.

נציגת הפרקליטות מצדה התנצלה על הטעות שנפלה בהעברת הנתונים בדיון הקודם, אך ציינה שגם לאחר שהתבררו, נראה שלא צריכה להיות להם השפעה על ההחלטה למנות את גלנט לרמטכ"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק