מאסר עולם ל-3 רוצחי נהג המונית

שנה ו-5 חודשים לאחר הרצח של נהג המונית גרגורי רבינוביץ, בית המשפט המחוזי בפ"ת גזר היום מאסר עולם על כל אחד משלושת רוצחיו. הנאשמים, פלסטינים מאזור ג'נין, שדדו את רבינוביץ באלימות, חנקו אותו למוות ונמלטו עם המונית שלו - רק בגלל שהוא יהודי

בית המשפט המחוזי בפ"ת גזר הבוקר מאסר עולם על כל אחד משלושת רוצחיו של נהג המונית גרגורי רבינוביץ, לפני כ-5 חודשים. שלושת הנאשמים, מחמד עודה מחמד, חאלדי אחמד ואבו חנאיני, הורשעו בעבירה של רצח בכוונה תחילה.

גופתו של גרגורי רבינוביץ, בן 55 מאשדוד, נמצאה ב-11 במאי 2009 בשדה פתוח באזור גן יבנה כשהיא כפותה ועליה סימני אלימות קשים. חודשיים לאחר מכן הותר לפרסום כי רבינוביץ נרצח על רקע לאומני.

"מדובר בפיגוע טרור של ממש", הגדירו אז גורמים במשטרה את המעשה. הנאשמים היכו את נהג המונית באכזריות, קשרו אותו בעזרת שרוכי נעליו והכניסו אותו לתא המטען. בהמשך חנקו אותו באמצעות חבל בצווארו ותחבו פיסות בד לפיו עד שמת.

בעקבות פעילות מודיעינית וחקירתית משותפת לשירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל, נעצרו ב-23 במאי מחמד חאלדי ומחמד עודה, בני 22 מכפר עראנה שבצפון השומרון, בחשד לרצח. השניים הודו בחקירותיהם בשב"כ כי יחד עם פעיל נוסף - אבו חנאיני, ביצעו את הרצח.

נקמה על מות פעיל ג'יהאד איסלמי

השלושה הובילו את רבינוביץ' ז"ל לדרך צדדית סמוך לגן יבנה, תקפו אותו באלימות ושדדו את כספו. במהלך התקיפה החליטו לרצוח אותו. הם חנקו אותו למוות, והכל - כך על פי הודאתם - רק בגלל שהוא יהודי.

על פי כתב האישום, "הנאשמים והאחר (שבאותה העת טרם נתפס) השכיבו את נהג המונית על בטנו, האחר משך שרוך מכובע קפוצ'ון שלבש, ואחד הנאשמים כרך אותו והידק אותו בלחץ סביב צווארו של נהג המונית וזאת במשך דקות אחדות", לשון כתב האישום.

"הנאשם השני תחב לתוך פיו של נהג המונית חתיכות בד, סובב את נהג המונית על גבו, הושיבו והאחר חנק אותו והפעיל לחץ על צווארו בידיו", נכתב בכתב האישום. "הנאשמים והאחר המשיכו והכו את נהג המונית בבעיטות ובאגרופים בכל חלקי גופו וזאת במטרה להבטיח את מותו. בהמשך השכיבו הנאשמים והאחר את נהג המונית על גבו, כיסו את גופו בענפים ובקרטון ונמלטו מהמקום בעזרת המונית".

חאלדי טען בחקירתו כי הרצח הוא על רקע לאומני, כנקמה על מותו של קרוב משפחתו, מוחמד אבו ג'חים, פעיל צבאי בכיר בג'יהאד האסלמי אשר היה מעורב בגלגול פיגועי התאבדות לישראל ונהרג בפברואר 2007 במהלך מבצע למעצרו.

תכננו לחטוף ולרצוח חייל

עודה וחאלדי מסרו בחקירתם פרטים אודות אופן ביצוע הרצח שהיו ידועים רק לרוצחים. במהלך שיחזור שביצעו השניים על ידי משטרת ישראל אימתו השניים את מעורבותם בביצוע הרצח. חאלדי הודה בחקירתו כי לאחר הרצח הוא וחבריו תכננו לחטוף יהודי שישמש כקלף מיקוח אם אחד מהם ייעצר.

בנוסף לביצוע הרצח, הודה חאלדי במעורבותו בביצוע פיגועי ירי סמוך לכפרו ולעבר מחסום ג'למה, כמו כן, מסר כי תכנן שורה של פיגועים, ביניהם חטיפה או רצח של חייל בישראל, הנחת מטענים כנגד כוחות צה"ל,תכנון לייצור מטענים ועוד.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק