מנכ"ל עמותת העיוורים מעל במיליונים

גנב ללא גבולות: כתב האישום שהוגש היום נגד משה ריפס, מגולל כיצד לכאורה גנב במשך שנים 4 מיליון שקלים מעמותת "קרן אור", לסיוע לעיוורים ובעלי מוגבלויות, שבראשה עמד. הכספים נוצלו, בין היתר, להימורים

משה ריפס, ארכיון (חדשות 2)

לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש היום כתב אישום חמור נגד משה ריפס, ששימש כמנכ"ל עמותת "קרן אור", עמותה שסייעה לילדים עיוורים ובעלי מוגבלויות נוספות. על פי כתב האישום, גנב ריפס במשך שנים כ-4 מיליון שקלים, בין השאר לצורך הימורים.

העבירות המיוחסות לו בכתב האישום הן גניבה בידי מנהל, קבלת דבר במרמה ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

ריפס שימש כמנכ"ל העמותה, שרוב מימונה מגיע מתורמים מארה"ב, בין השנים 1986 ועד 2006. על פי כתב האישום, הוא גנב בסך הכול 3,996,519 שקלים מכספי העמותה לשימושו האישי, בין השאר לצורך משחקי הגרלות הימורים ותשלומי הוצאות אישיות שלו או של בני משפחתו.

20 אלף שקלים על "ריהוט"

"הנאשם, תוך ניצול תפקידו כמנהל בפועל של העמותה ומורשה חתימה בה דאג להציג מצג שווא לפיו סכומי הכסף שגנב היוו כביכול הוצאות לכיסוי פעילות שוטפת של העמותה או כתשלומים עבור הוצאות שלו או משכורות שלו ולכאורה באישור הנהלת העמותה, והכול שלא כדין", נכתב בכתב האישום.

לכתב האישום צירפו בפרקליטות טבלאות ארוכות, המפרטות כל משיכה ומשיכה שביצע לכאורה ריפס מכספי העמותה, ולאיזו מטרה - שקרית - הוא ייעד את הכספים.

בין השאר, מפורטים באותן טבלאות "רהיטים לדירת הבוגרים", "כיסא אורטופדי", "רכישת כלים לפסח" ועוד חפצים ושירותים - שכנראה מעולם לא הגיעו ליעדם.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק