אמה של המתלוננת נגד אפרתי מגיבה לראשונה

הבוקר העידה בתה במשפטו של מאבטח הרמטכ"ל ארז אפרתי שהורשע במסגרת הסדר טיעון בניסיון למעשה סדום. עכשיו, כמעט שנה אחרי הערב הקשה שעבר על הצעירה בנמל ת"א, מבקשת האם להדגיש כי מבחינתה "ניסיון לאונס הינו כמעשה אונס". על עסקת הטיעון היא אומרת: "החלטה קשה", ומבקשת להפסיק לכנות את אפרתי בחור נורמטיבי

"אף אחד לא מוכן לטלפון שמצלצל בחמש לפנות בוקר ובו זעקת שבר של בתו, אף אחד לא יכול להיות מוכן לבכי קורע לב ובו זעקות שבר אבא...אבא .... הקול, הכול מטלטל, משתק", במילים אלה מתארת אמה של הצעירה את החיים מאז חזרה בתה מבילוי לפני כשנה, ונפלה קורבן למעשיו של מאבטח הרמטכ"ל ארז אפרתי.

הבוקר התקיים דיון נוסף בעניינו של אפרתי, שהודה והורשע בניסיון למעשה סדום ותקיפה. על הדוכן העידה גם המתלוננת, שסיפרה בדיון שנערך בדלתיים סגורות על אירועי אותו לילה קשה בנמל. "ניסיון לאונס הינו כמעשה אונס", פוסקת האם. "מפגש אלים שמערער את הביטחון הראשוני בחיים. מפגש רעיל עם אחר שמוכן להרוג אותך ללא סיבה, יוצר שבר בסיסי".

אפרתי, היום בביהמ"ש (חדשות 2)
"החזרה לחיים הייתה איטית וכואבת. ימים ללא שינה, ללא יכולת לאכול, רק שלושה ימים אחרי התקיפה אכלה לראשונה", מתארת האם את מה שעבר על בני המשפחה מאז הותקפה הבת. "שבועות הסתגרנו בבית, פגיעה שמטלטלת משפחה שלמה, פוגעת בבריאות הפיזית והנפשית. בטראומה כמו בטראומה, כל הרעשים הרגילים של החיים, מכוניות, צלצול טלפון, כל אותם רעשים נעשו בלתי נסבלים. כמו אותו טלפון לילי שהמשיך להדהד ולצלצל בלילות ובחלומות, כמו אותו בכי שמלווה גם כשהבית שקט".

מלבד הקושי לחזור לשגרה, עמדה בפני המשפחה התלבטות קשה בעניין עסקת הטיעון, כפי שמתארת האם. "פתיחת המשפט הוכיחה כמה שבריריים הדברים. מול הרצון והמשאלה לחזור לבריאות נפשית לשקט ולשגרה, עמדו הנחישות והרצון שלה להשמיע את סיפורה בבית המשפט מתוך אמונה שפגיעה קשה כל כך מחייבת ענישה חמורה. ההחלטה על עסקת הטיעון הייתה קשה", מציינת האם, "אך מנגד החשש מפני משפט ארוך ועינוי דין הכריעו את הכף".

"אפרתי אינו נורמטיבי"

למרות הסכמתם לעסקת הטיעון, מתקשים בני המשפחה והמתלוננת לשמוע את צירוף המילים "בחור נורמטיבי" בהקשר של אפרתי. "בימים האחרונים חוזרת האמירה כמה התוקף הוא 'בחור נורמטיבי'. אני כועסת ומתקוממת על עצם המשפט! נורמטיבי? בחור שהוכיח שהסיוט של תוקף אלמוני ואלים בלב העיר הגדולה, אינו רק סיוט כי אם מציאות!".

תגובתה של האם, מגיעה לראשונה אחרי כשנה שבה לא שוחחה עם התקשורת, ומגיעה סמוך למונולוג שהשמיע היום ארז אפרתי בבית המשפט המחוזי בתל אביב. "אני שואל את עצמי מאז אותו יום ארור מה קרה לי, ואין לי לעצמי תשובה", אמר היום ארז אפרתי. 

אפרתי הוסיף בפני השופטים, "לא עשיתי את כל מעשי ההתנדבות בחיי כדי לקבל תמורה, אבל עכשיו אני מבקש מבית המשפט רחמים ושיתחשב גם במעשיי לאורך כל השנים. מאז אותו בוקר ארור אני מתעורר, אני רואה את דלת הברזל המסורגת והמציאות מכה בי. אני מתמלא ברגשות צער וכעס על עצמי, שהבאתי את עצמי למצב הזה. זה מרגיש כאילו הרגתי מישהו בתאונה, הרגשה איומה ולכל החיים".

"אין לי הסבר. אני לא מאמין שזה קרה, אבל זה קרה ואין לי תשובה. יש בי המון חרטה וסליחה אמיתית. לא העליתי בדעתי שדבר כזה יכול לקרות לי, גם לא עם אלכוהול. בימים הראשונים הייתי בטוח שסיממו אותי. חשבתי שחייב להיות לזה הסבר, לא האמנתי, אין לי הסבר לעצמי". אפרתי ביקש את סליחתה של הצעירה שתקף, שנכחה באולם, ואמר כי הוא "מצר על הפגיעה בה, בנפשה ובמשפחתה".

גזר הדין של אפרתי יינתן ביום חמישי הקרוב. התביעה דורשת לגזור עליו עונש מאסר ממושך.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת האונס בנמל ת"א - סיקור מיוחד:

אישום נגד המאבטח: ניסה לאנוס

צפו בשחזור של עד הראייה המרכזי לאונס בנמל ת"א

ארוסת המאבטח מתעקשת: "ארז חף מפשע"

פרקליטת המתלוננת: "הוא הפך לחיית טרף"