העריק שנהרג ייקבר בקבורה צבאית

הוריו של יאיר ששון בן ה-19 שנהרג בתאונת אופנוע סירבו לוותר על קבורתו כחלל צה"ל, והבוקר זה השתלם להם: היועץ המשפטי לממשלה הבהיר לבג"ץ כי החוק קובע שלמרות שהוגדר עריק, יש לקבור את יאיר בקבורה צבאית. הלוויתו תיערך בשעה 18:00 בבית העלמין הצבאי בבאר שבע

יאיר ששון (חדשות 2)

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הורה הבוקר לבג"ץ להבהיר לצה"ל שיאיר ששון, החייל שערק ונהרג בתאונת אופנוע, ייקבר בקבורה צבאית ולא כפי שדרשו בצה"ל בתחילה.

הוריו של ששון, תושבי באר שבע, עתרו אתמול לבג"ץ לאחר שצה"ל סירב לקבור את בנם בקבורה צבאית - מפני שהוגדר כעריק, וככזה לא יכול להיחשב לחלל צה"ל. כשנודע להם על החלטת בג"ץ, הביעו בני המשפחה שהיו בבית המשפט שמחה רבה. "רווח לנו", אמרו.

לאחר תשובת היועץ המשפטי לממשלה בבג"ץ, הודיעו רשמית שר הביטחון אהוד ברק וראש אגף כוח אדם בצה"ל, אלוף אבי זמיר, כי ששון, בן 19 במותו, ייקבר בקבורה צבאית אחרי הכל. הלוויתו תיערך בשעה 18:00 בבית העלמין הצבאי בבאר שבע.

בגלל המחלוקת - יאיר טרם נקבר

משפחת ששון עתרה אתמול כאמור לבג"ץ. "יאיר ששון הינו חייל צה"ל ומשפחתו מבקשת לחלוק לו את הכבוד האחרון בקבורה צבאית", נכתב בעתירה.

גופתו של ששון נמצאת מאז התאונה הקטלנית בסוף השבוע בבית החולים סורוקה בבאר שבע. ששון נפצע קשה ואז מת מפצעיו בבית החולים. בן ה-19 נסע על האופנוע בו נהג חברו, שנפצע באורח קל בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק