לאן נעלם התיק נגד בנו של קצין המשטרה?

בנו של קצין משטרה ותיק ומוערך נחשד לפני קרוב ל-4 שנים בנהיגה על אופנוע בעת שהיה בן 14 בלבד. במשטרה פתחו בחקירה שנמשכה זמן רב, עד שבימים האחרונים התגלה כי תיק החקירה - פשוט נעלם. מקורבי הקצין טוענים: "אין לו שום קשר ישיר או עקיף לשוטרים שניהלו את החקירה", תגובת המשטרה: "המשך ההליך נגד הנער ייבדק"

פרסום ראשון: במחוז הצפוני של המשטרה בודקים בימים אלה לאן נעלם תיק חקירה שנוהל נגד בנו של אחד המפקדים הבכירים במחוז.

האירוע החל לפני כמעט 4 שנים, כשבנו של קצין משטרה מוערך נתפס נוהג ביישוב מגוריהם על אופנוע, למרות שהיה בן 14 בלבד וכלל לא הגיע לגיל בו ניתן להוציא רישיון נהיגה.

השכנים של הקצין, המסוכסכים איתו מזה תקופה ארוכה, מיהרו להתלונן למשטרה. במשטרת עפולה פתחו בחקירת האירוע מיד וזימנו את הקטין לחקירה במהלכה הוא שיתף פעולה בצורה מלאה וענה על כל שאלות החוקרים.

תיק החקירה, על פי גורמים במשטרה, הושלם במהירות והועבר למחלקת התביעות של המחוז הצפוני. אלא שהתיק התנהל בעצלתיים ועד היום לא הוחלט אם להגיש כתב אישום או לסגור את התיק.

תיק החקירה נעלם באופן מסתורי

בבדיקה שנערכה בימים האחרונים התברר כי למרות שחלפו כמעט 4 שנים מאז האירוע, תיק החקירה נעלם ואיש אינו יודע מה עלה בגורלו.

מקורביו של הקצין שבנו מעורב בפרשה סיפרו כי אין לו שום קשר ישיר או עקיף לשוטרים ולקצינים שניהלו את החקירה, או לאלו שאחראים על מערכת התביעות המשטרתית. עוד הוסיפו המקורבים כי מדובר בקצין מצטייין שקודם לאחרונה לתפקיד מפקד יחידה בצפון, ובשנה האחרונה אף זכה בתעודת הוקרה מהמפכ"ל על רקע בחירת היחידה שלו כיחידה מצטיינת של משטרת שראל. בנו של הקצין, שמאז כבר הספיק לשכוח את הפרשה, עומד להתגייס בקרוב לצה"ל ליחידה מובחרת.

המשטרה בתגובה: "הנער טופל לפי כל הנהלים"

גורם המעורב בפרשה סיפר כי השכנים המתלוננים זכו לאחרונה לשני דוחות תנועה, שלא בוטלו למרות בקשתם לאחר שקיללו את השוטרים, וכנראה זו הסיבה לתלונות שלהם נגד משפחתו של קצין המשטרה. להערכת הגורם, התיק נגד בנו של הקצין היה אמור ממילא להסתיים בלא כלום בשל גילו ומפאת אופי העבירה.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה כי "הנער טופל בהתאם לכל הנהלים, נחקר באזהרה, ואף הוזמן לדיון בבית משפט לתעבורה בנצרת. המשך ההליך השיפוטי נגדו ייבדק".