5.5 שנות מאסר לנהג שיכור שהרג אם ובתה

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר 5.5 שנות מאסר בפועל על יוסי דהן, שלפני כשנתיים נהג במהירות מופרזת כשהוא שיכור והתנגש בעוצמה במכונית שעמדה לפניו. בתאונה נהרגו יוכבד חן ז"ל ובתה רחל שניאורסון. "המקרה מעצים את הצורך לנקוט יד קשה כלפי נהגים המגלים זלזול בוטה בחיי אדם", כתבו השופטים בגזר הדין

חמש וחצי שנות מאסר בפועל - זה עונשו של יוסי דהן, שהודה במסגרת עסקת טיעון כי הרג שתי נשים בתאונת דרכים קטלנית - כל זאת כאשר הוא שתוי ונוסע במהירות מופרזת.

התאונה הקטלנית התרחשה ב-9 למרץ 2007 בשעה 07:45. דהן, בן 31, נהג במשאית מכיוון צומת מסמיע לכיוון צומת יד בנימין. ברמזור אדום עמד רכב מאזדה בה נהג אליהו חן. שניות אחר כך הגיחה מאחור המשאית במהירות של 90 קמ"ש - כאשר מהירות התנועה המותרת היא 60 קמ"ש בלבד - והתנגשה בחוזקה ברכב שלפניה.

בתאונה הקטלנית איבד חן את אשתו יוכבד ז"ל, ואת בתו רחל שניאורסון ז"ל שישבו במושב האחורי.

השופט: "לנקוט יד קשה כלפי נהגים המגלים זלזול בוטה בחיי אדם"

קודם לתאונה שתה דהן משקאות משכרים, וריכוז האלכוהול בדמו היה 126 מ"ג אחוז. "הנאשם כנהג מקצועי היה צריך לדעת ידוע היטב שאסור לו לאחוז בהגה משאית אם הוא נתון תחת השפעת משקאות משכרים", נכתב בגזר הדין שהוגש בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

השופט כתב כי "בעשותו כן, הוא נטל סיכון במודע לאפשרות פגיעה במשתמשים בדרך, כך שאין לנאשם אלא להלין על עצמו על הסבל שגרם למשפחת המנוחות, על אובדן חיי אדם, ועל הנזק שהוא הביא על עצמו ועל משפחתו".

"מקרה זה משקף את הרף העליון של חומרת עבירת ההריגה בנסיבות של נהיגה בכביש", הוסיף השופט חאלד כבוב, "ומעצים את הצורך לנקוט יד קשה כלפי נהגים המגלים זלזול בוטה בחיי אדם ואינם בוחלים לנהוג ברכב אף תחת השפעת משקאות משכרים, ברכב משא כבד שהסיכון הנשקף ממנו גבוה לאין ערוך מרכב אחר, וגורמים לקיפוח חיי אדם".