הותר לפרסום: הסטודנט כעס על המרצה שהכשיל אותו, וסחט אותו באיומים

הותר לפרסום: סטודנט מאוניברסיטת בן-גוריון כעס על מרצה שהכשיל אותו בגלל העתקת עבודה. הסטודנט החליט למרר את חייו – הוא תקף אותו ואיים שיעליל עליו כי אנס אותו. היום קיבל 6 חודשי עבודות שירות

הסטודנט נכשל - וסחט את המרצה (רויטרס. אילוסטרציה)

מרצה בכיר באוניברסיטת בן גוריון שבבאר שבע ודאי לא שיער לעצמו מה תהיה תגובת אחד מתלמידיו לאחר שהכשילו בקורס. הסטודנט סחט את המרצה באיומים ודרש ממנו לתת לו ציון עובר של 65 בעבודה שהגיש.

בית משפט השלום בתל אביב לימד אותו לקח כשגזר עליו היום שישה חודשים בעבודות שירות. לא בטוח שזה מה שיעזור למרצה, הסובל ממצוקה נפשית קשה ונדרש לטיפול פסיכולוגי.

מכתב האישום עולה כי הצעיר, סטודנט לתואר שני באוניברסיטה, השתתף בקורס אותו העביר המרצה לניהול באוניברסיטה. במסגרת הקורס הגיש הסטודנט עבודה. המרצה הקפדן גילה כי מדובר בעבודה מועתקת ברובה והעביר את העניין לטיפולה של ועדת המשמעת. זו החליטה לפסול את העבודה ולהכשילו בקורס.

הסטודנט פנה אל המרצה מספר פעמים, אולם זה הפנה אותו לועדת המשמעת. תגובתו של המרצה לא מצאה חן בעיני הסטודנט שהחליט לעשות מעשה. בסוף אוקטובר 2007, ארב הסטודנט למרצה בחושך בחדר המדרגות. "הנאשם ניגש אל המתלונן מאחור ותקף אותו בעת שכבה האור, כשהוא לופת את צווארו ומאיים עליו: "אם לא תיתן לי את מה שמגיע לי עבור העבודה שלי אני אהרוס לך את החיים", נכתב באישום.

 הסטודנט למרצה: "אגיד שאנסת אותי"

זהירות! סטודנט מתוסכל (חדשות 2. ארכיון)
הסטודנט הזועם הוסיף. "אם עד סוף השבוע לא תיתן לי ציון 65 עבור העבודה אני אתלונן במשטרה שאנסת אותי והרסת לי את החיים, אומרים עליך שאתה הומו".

ימים ספורים לאחר מכן יזם המרצה פגישה עם הסטודנט, במהלכה הוא חזר ואיים עליו. בין היתר אמר "אני לא אקבל אף אחד שיעשה לי עוול גם אם זה יעלה לי בלהוריד יד, אם היום אין לי 65 אני היום במשטרה. אתה נגעת בי". בהמשך דרש הסטודנט מהמרצה לחתום על מסמך בו נכתב כי העבודה לא הועתקה, וכי הוא מבטיח לאפשר לו להגיש עבודה מחודשת כדי שיעבור את הקורס.

המרצה הצהיר כי מעשיו של הסטודנט גרמו לו להתקף חרדה ולהדרדרות במצבו הבריאותי. לאחר האירוע הוא נותר מבוהל ומפוחד וחש חסר אונים עד עצם היום הזה, "הרגשתי שכל עולמי חרב עלי, ואף שקלתי לפרוש מתפקידי באקדמיה...", סיפר. בעוד המתלונן שוקל לפרוש מעולם האקדמיה, הנאשם חזר לספסל הלימודים באוניברסיטה, כך שהמתלונן נאלץ לפגוש בו מדי יום במסדרונות האוניברסיטה.

בית המשפט: "עבירות חמורות עפ"י כל קנה מידה"

הנאשם, כבן 30, עובד כמהנדס מכירות בחברה העוסקת בתחום האלקטרו-אופטיקה. הוא שירת בצבא והוערך כאדם רציני, שקול, אחראי, בעל קור רוח ומשמעת עצמית, וגם מעסיקו מתאר אותו כאדם חיובי ביותר. קצינת המבחן מצאה כי הנאשם הינו אדם משכיל, בעל יכולות גבוהות, המתקשה להתמודד עם דחייה וסירוב וזה, כנראה, הרקע להתנהגותו האלימה והתוקפנית.

"הנאשם בוש במעשיו, מודע לחומרתם, מתחרט ולוקח עליהם אחריות מלאה", לשון ההחלטה. "מעצרו והתנאים המגבילים שהוטלו עליו זעזעו אותו והטביעו חותמם עליו, ולכן פנה לטיפול עובדת סוציאלית, והוא חדור מוטיבציה ורצון לשינוי".

בטיעונים לעונש נכתב: "העבירות אותן ביצע הנאשם חמורות על פי כל אמת מידה. כתב האישום מפורט ומדבר בעד עצמו, ודי בלימוד עובדותיו כדי להבין ולחוש עד כמה קשים מעשיו".

בסופו של דבר, הודה הנאשם במיוחס לו במסגרת הסדר טיעון. השופטת גזרה עליו 6 חודשי מאסר מאסר שירוצו בעבודות שירות, עונש מאסר עלֿֿתנאי למשך 9 חודשים, ופיצוי של 5,000 שקלים למרצה.