אם הנרצח לסנגורית: "את עבריינית"

הצער והכאב של אימו של רז חג'ג', שנרצח לפני כשנתיים בהרצליה, התפרצו היום בבית המשפט - נגד עורכת הדין המייצגת את אחד הנאשמים. "את מחנכת את הילד הזה להיות עבריין", צעקה. "מה שנותר לי זה לקלל את הרוצחים האלה", אמרה בייאוש

אילנה חג'ג', אימו של רז שנרצח באוקטובר 2007 במרכז המסחרי בשכונת נווה עמל בהרצליה, קמה הבוקר לעוד דיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב. עם הגשת כתב האישום כנגד שני הקטינים הנאשמים ברצח בנה לפני שנה וחצי, הוקפאו ההליכים נגדם, מאחר ולא היה ברור האם הצעיר שביצע את הרצח כשיר לעמוד לדין עקב מצבו הנפשי.

בימים האחרונים התקבלה חוות דעת מטעמו של הפסיכיאטר המחוזי, לפיה הנאשם ברצח אכן כשיר לעמוד לדין, למרות שמצבו הנפשי רעוע והוא לוקה בסכיזופרניה. היום בבית המשפט ביקשה הפרקליטות דחייה בדיון, על מנת שתוכל להעמיד מחדש את ההליכים שהוקפאו כנגד הנאשם הראשון, לו מייחסים את עבירת הרצח.

התפרצות רגשות בבית המשפט

בתום הדיון לא יכלה אילנה חג'ג' לשאת את הלחץ תחתיו היא שרויה, והתפרצה על מירב גרינברג, עורכת הדין של הנאשם השני, לו מיוחסת עבירת הריגה - מאחר ולא מנע את הרצח. "אני אגיד מה שאני רוצה, אני אצעק עלייך", זעקה אילנה." את מחנכת את הילד הזה להיות עבריין. את מגינה עליו, את אומרת לו מה לעשות ולא לקחת אחריות על המעשים שלו, את עבריינית".

לאחר שעורכת הדין עזבה את המקום, פרצה חג'ג' בבכי ואמרה:"מה שנותר לי לעשות זה רק לקלל את הרוצחים האלה. זה המעט שיש לי לעשות, לקלל ולקוות שאחת הקללות תיתפס בהם". בעקבות בקשת הפרקליטות נדחה הדיון בעניין ל-2 ביולי.