צו עיכוב יציאה מהארץ לנוחי דנקנר ואיתי שטרום

בית המשפט קבע כי בשל הרשעתו של נוחי דנקנר, ייאסר עליו זמנית לטוס - אלא אם יגובשו הסכמות עם הפרקליטות, וכל בקשה תיבחן לגופה. לשטרום הותרה טיסה אחת, שלאחריה יפקיד את דרכונו

מכה משפטית נוספת לדנקנר (עמי שומן, פלאש90)

בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע הבוקר (רביעי) כי איש העסקים נוחי דנקנר, שהורשע בשבוע שעבר בהרצת מניות, לא יוכל לטוס לחו"ל בשלב זה באופן חופשי. עם זאת, בית המשפט הדגיש בצו עיכוב היציאה כי אם תוגש תכנית מסודרת ויושגו הסכמות עם הפרקליטות בנוגע למועדי הטיסות ומטרותיהן, ייתכן שיתאפשר לו לצאת לחו"ל. כמו כן נדחה מועד הטיעונים לעונש ל-28 בספטמבר.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

המורשע הנוסף בפרשה איתי שטרום עתר השבוע באופן דחוף וביקש לשנות את תנאי השחרור איש העסקים הצהיר כי היום היה אמור לטוס ל"נסיעה חשובה לשווייץ, שנועדה בעיקר להסביר את משמעויות ההרשעה והשלכותיה". עוד טען כי דחיית הנסיעה שתוכננה להיערך היום אחר הצהריים "תוביל לפגיעה קשה בו ובעסקו".

גם יציאתו לחו"ל תימנע. שטרום (חדשות 2)

מנגד טענו בפרקליטות כי דנקנר ושטרום כבר אינם חפים מפשע וקיים חשש כללי להימלטות: "הצפי שיהיה מאסר בפועל סביר ולא עונש קל מאוד. לא מדברים על מצב שלא יהיה עונש מאסר".

בעקבות הפנייה נקבע דיון דחוף שנערך הבוקר בבית המשפט, בו קבע השופט חאלד כבוב כי על השניים יוטל צו עיכוב יציאה מהארץ בשלב זה - אך כל בקשה תיבחן לגופה. כמו כן הותרה טיסתו של שטרום לשווייץ, וצו העיכוב יחול עליו רק החל מתחילת השבוע הבא - כאשר ישוב לארץ ויפקיד את דרכונו.

"באופן עקרוני מקובלת עליי גישת המאשימה שמשהורשע הנאשם בדין, ושעה שהמאשימה מצהירה על כוונתה לעתור לעונש מאסר הרי יש מקום לשנות את נקודת האיזון בנוסחה שהתקיימה עד שלב זה במובן שראוי ומוצדק להוציא צו עיכוב יציאה מהארץ וכך אני מורה לעשות", קבע כבוב. "משתוצג תוכנית מגובשת על ידי הנאשמים לגבי יציאה מהארץ הכוללת מועדי יציאה מהארץ, יעד יציאה ומטרת הנסיעה, תיבחן זו על ידי המאשימה והיא תשקול את עמדתה בנדון", ציין.

"בית המשפט מצפה שכל עוד מדובר בטעם מוצדק לצורך מתן אפשרות לנאשם לנהל את עסקיו או את ענייניו בחו"ל הרי הדעת נותנת שיש מקום לשקול בחיוב בקשה שכזו", הוסיף כבוב. "באשר לערבויות שייקבעו על ידי הפרקליטות, בית המשפט יוצא מנקודת הנחה שהפרקליטות תיקח בחשבון את הסכומים המשמעותיים שהפקיד הנאשם עד כה, אך אין בכך להגביל שיקול דעתה באשר לקביעת תנאים נוספים, הכוונה לערבות צד ג' ככל שזו תתבקש על ידי הפרקליטות או כל ערבות אחרת".