יוגבלו ביקורי עורכי דין בכלא

בעקבות הפרסום בחדשות 2 כי מאז נכנס לכלא ביקרו אצל ראש הממשלה לשעבר 37 עורכי דין, שרובם אינם עוסקים בענייניו, הוחלט בשירות בתי הסוהר לשנות את הנהלים, ולהגביל את מספר משרדי עורכי הדין שיבקרו את האסירים

37 עורכי דין ביקרו את אולמרט בכלא (ארכיו (משה שי / פלאש 90, גיל יוחנן)

בעקבות הפרסום בחדשות 2, לפיו 37 עורכי דין ביקרו את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בכלא תוך פחות מארבעה חודשים, פנה השר לביטחון פנים גלעד ארדן לנציבת שירות בתי הסוהר, וזו עדכנה את הנוהל לביקורי עורכי דין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

על פי הנוהל החדש, אסיר יוכל לקבל עד שלושה ביקורים ממשרדי עורכי דין בשבוע, ולא יותר מביקור של משרד אחד ביום (יכולים להשתתף בפגישה מספר עורכי דין מאותו המשרד). כל ביקור יימשך, על פי הנוהל, עד 45 דקות. אפשרות אחרת שנבחנה לפני כן היא שכל אסיר יידרש להציג הסכם שכר טרחה כתנאי לביקור של אותו עורך דין.

אולמרט חתם על 37 יפויי כוח לכל עורכי הדין שביקרו אצלו. מעט מהם עוסקים בענייניו, אך השאר הם חבריו. "מדובר בניצול לרעה של החוק ושל נהלי השב"ס", אמר ארדן מוקדם יותר הערב.

"ניצול לרעה של החוק", ארדן (יהונתן סינדל, פלאש 90)

אולמרט יצא לחופשה ראשונה בחודש הבא

אולמרט נכנס לכלא לפני 3.5 חודשים ועל פי החוק וההנחיות של שירות בתי הסוהר, מי שרשאי לבקרו הם בני משפחה מדרגה ראשונה ועורכי דינו שאמורים לטפל בענייניו. אלא שמתברר שבמציאות הקיימת, כל עורך דין שעוסק בתחום רשאי להיפגש עם אסיר בכלא אם האסיר מצהיר כי מדובר בעורך דינו - כך גם בעניינו של אולמרט.

בשירות בתי הסוהר אומרים כי אולמרט מסר בכל המקרים את ההצהרות הנדרשות וכי מדובר בעורכי דין שעוסקים בעינינו. אלא שבפועל, ברוב המקרים מדובר בחבריו של ראש הממשלה לשעבר והם לחלוטין אינם קשורים לייצוגו ולענייניו האחרים.

בינתיים, אולמרט הגיש בקשה לשלטונות כלא מעשיהו, ובתחילת החודש הבא הוא צפוי לצאת לחופשה בביתו בפעם הראשונה מאז החל לרצות את עונשו.