מאסר למנהל להקת הנוער שתקף מינית

פרקליטות מחוז דרום חתמה על הסדר טיעון עם משה זאדה, מנהל להקת נוער בבאר שבע, שביצע עבירות מין חמורות ב-13 קטינים. בין היתר הורשע זאדה בביצוע מעשי סדום בנערים, מעשים מגונים וסחיטה באיומים. הוא נשלח ל-11 שנים בכלא וישלם לקורבנותיו פיצויים בסך עשרות אלפי שקלים

ירצה מאסר ממושך. זאדה

בית המשפט המחוזי בבאר שבע אישר הבוקר (שלישי) את הסדר הטיעון שנחתם עם משה זאדה (30), מנהל להקת הזמר "פרחי באר שבע", בגין ביצוע מספר רב של עבירות מין קשות ב-13 קטינים. על פי הסדר הטיעון שנחתם בין פרקליטות מחוז דרום ובין פרקליטיו של זאדה, מנהל להקת הנוער ירצה 11 שנות מאסר וישלם פיצויים לקורבנותיו. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על זאדה נגזרו 11 שנות מאסר בפועל ומאסר על תנאי למשך 12 חודשים. הנאשם יפצה שניים מהמתלוננים בסכום של 25 אלף כל אחד, וחמישה נוספים בסכום של 15 אלף שקלים כל אחד.

כתב האישום שהוגש נגד זאדה בחודש אוגוסט האחרון ייחס לו עבירות של מעשה סדום, מעשים מגונים בקטינים, מעשים מגונים תוך ניצול יחסי מרות, סחיטה באיומים, הטרדה מינית ושיבוש הליכי משפט. העבירות המיוחסות לזאדה בוצעו, כך על פי כתב האישום, בשלוש השנים שבהן ניהל את להקת הזמר שבה היו חברים קטינים בני 9-14.

על פי כתב האישום, זאדה ביצע עבירות מין רבות בקטינים שהיו חברים בלהקה, בקטינים שעבדו אצלו ובקטינים נוספים בביתו ובמקומות נוספים. חלק מעבירות המין בוצעו במהלך שיחות טלפון והתכתבות בין זאדה לבין הקטינים. בין היתר גרם זאדה לקטינים לצלם את עצמם כשהם מבצעים בעצמם מעשים מיניים ולשלוח לו את התמונות והסרטונים.

"הנאשם ניצל את מעמדו כאחראי על הלהקה, את האמון שרכשו לו הקטינים והוריהם ואת יחסי הקרבה שנוצרו בינו לבין הקטינים על מנת לממש את דחפיו המיניים הבלתי נלאים", צוין בבקשת המעצר של זאדה.

"התנהגותו מעידה על בעיה בשליטה בדחפים מיניים ועל חוסר גבולות ואלה מלמדים על מסוכנותו", נכתב עוד. "חלק מהעבירות בוצעו בתחכום רב תוך ניצול תמימותם של הקטינים וגם בכך יש כדי להעיד על מסוכנותו הרבה של הנאשם".

עורכי דינו של משה זאדה, ירון דוד ואלדן דנינו, מסרו: "כתב האישום המקורי כלל 13 אישומים, בעוד שבהסדר הטיעון שהושג על ידנו נותרו 8 אישומים בלבד. משחמישה אישומים נמחקו כליל והאחרים עודנו במהותם לאחר מאמצי הגנה, הרי שהעונש בן 11 שנות מאסר מהווה עונש הולם אך קל בהרבה משהיה ניתן להטיל על מרשנו לו הקטינים היו נאלצים להעיד. אנו מברכים על אימוץ הסדר הטיעון על ידי בית המשפט, וסיום הפרשה בנזק המינורי ביותר לכלל הנפשות הפועלות בנסיבות העניין".