תיק "אלנבי 40" נסגר: "זה עוול"

הפרקליטות הודיעה כי לא נמצא בסיס פלילי לעבירת אונס בתיעוד יחסי המין שהופץ וכי הצעירה "לא הייתה מספיק שיכורה". היא, מצדה, זועמת ואומרת לחדשות 2 Online: "אני כועסת, בנות אחרות לא התלוננו כי הן פחדו"

התיק נסגר מחוסר אשמה (חדשות 2)

נסגר התיק בפרשת אלנבי 40: פרקליטות מחוז תל אביב הודיעה היום (חמישי) לחשודים בפרשה כי התיק נגדם ייסגר מחוסר אשמה. הודעה נמסרה גם למתלוננת. בתגובה אומרת המתלוננת בפרשה: "נעשה לי עוול".  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מאוד כועסת על ההחלטה", אומרת הערב הצעירה. "אני לא מתלוננת בשמי אלא בשם בנות אחרות שבאו ופנו אליי ואמרו לי שגם הן רצו להתלונן אבל פחדו". עורך הדין אייל אוחיון, שמייצג את הצעירה, מסר: "תגובת הפרקליטות, שלפיה הוחלט שלא לנקוט הליכים פליליים נגד בעלי המועדון, מהווה פגיעה נוספת וקשה במרשתי ולדעתי יש בה כדי לפגוע בחברה הישראלית בכללותה, שכן אין ספק שבאירוע הזה נחצו כל אמות המוסר ברגל גסה".

בפרשה נחקרו מספר חשדות: אונס ומעשים מגונים במצב המונע מתן הסכמה חופשית של המתלוננת עקב מצב של שכרות, הבאת אדם למעשה זנות וכן ארגון והפקת מופע תועבה. בפרקליטות מסרו כי במסגרת החקירה תושאלו אנשים רבים שנכחו באותו ערב במועדון, ונבדק האם המעשים שבוצעו עולים לכדי עבירות פליליות, או שמא מדובר במעשים מקוממים ומנוגדים להתנהגות מוסרית מקובלת, אך אינם עולים לכדי עבירות פליליות.

לגבי החשד לביצוע עבירת האונס, קבעה הפרקליטות כי לא ניתן לקבוע שבשלב כלשהו של הערב המתלוננת הייתה שיכורה באופן שמנע ממנה לתת את הסכמתה החופשית למעשים המיניים, כדרישת החוק והפסיקה, ולכן נסגר התיק מחוסר אשמה.

"פגיעה בחברה הישראלית" (יח"צ)

בעבירה של הבאת אדם לידי מעשה זנות, הסבירו בפרקליטות, ישנם שני יסודות על פי חוק: רכיב ה"הבאה" ורכיב ה"תמורה" הניתנת בעד ביצוע המעשים המיניים. על אף שנמצא כי ייתכן שרכיב ה"הבאה" אכן התקיים, מכיוון שהנוכחים במקום לא מנעו מהמתלוננת לקיים מגע מיני על הבר, לא נמצאו ראיות מספיקות לכך שניתנה תמורה כלשהי בעד קיום המגע המיני. לכן גם לעבירה זו לא נמצאו ראיות מספיקות.

"לא הייתי שפויה"

עורך הדין שמייצג את בעלי המועדון, ליאור אפשטיין, מסר כי "עם ההודעה של סגירת התיק בהיעדר אשמה, יש לזכור שאסור שהמשפט הפלילי יחליף את השיח הציבורי ואסור שהשיח הציבורי יעוות ויטשטש את המשפט הפלילי".

עורך הדין עדי כרמלי המייצג את מנחה הערב הגיב גם הוא להחלטה ואמר: "כבר בפתיחת החקירה טענו כי מדובר בקונסרוקציה שברירית וכי הדרך לטפל בנורמות חברתיות פסולות היא לא בהכרח דרך המשפט הפלילי. החלטת הפרקליטות מדברת בעד עצמה, המעשים של מרשי לא עלו עד כדי עבירה פלילית".

עו"ד עדי כרמלי (יח"צ)

הפרשה נחשפה בסוף חודש ספטמבר, אז פורסמו הסרטונים שתיעדו את אותו ערב במועדון אלנבי 40 בתל אביב. בתיעוד נראתה הצעירה עולה על הבר, מתערטלת, ומקיימת יחסי מין עם מספר גברים. כמו ימים לאחר הפרסום הציגה הצעירה בריאיון לחדשות 2 את גרסתה. "אולי באותו הרגע הסכמתי, אבל ההסכמה לא הייתה כשהייתי שפויה", אמרה אז.