"תכירי, זה האבא החדש שלך"

תושב ירושלים שנעצר בחשד שניסה למכור את בתו התינוקת תמורת כ-100 אלף שקלים לסוכן סמוי הואשם לבסוף רק בקבלת דבר במרמה לאחר שהחקירה העלתה כי לא באמת התכוון למסור את בתו. בפרקליטות טוענים כי האב הנאשם הוא "עבריין מרמה סדרתי"

אילוסטרציה (shutterstock)

בשבוע שעבר נעצר גבר מירושלים, בחשד שניסה למכור את בתו התינוקת תמורת 100 אלף שקל - מתוך כוונה לסגור חובות. היום (רביעי) הוגש נגדו כתב אישום על קבלת דבר במרמה, שבו נחשף כיצד "הפיל" הסוכן המשטרתי את האב.

רוצים לקבל פרטים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפרשה החלה לפני למעלה משבועיים, כאשר האב שוחח עם חברו לעבודה וסיפר על רצונו למכור את הבת התינוקת בתמורה למאה אלף שקלים. בעקבות השיחה פנה מכר לאב וביקש לתאם איתו פגישה: ב-17 בדצמבר נפגש האב עם אותו מכר ועם סוכן משטרתי סמוי - והסוכן סיפר על זוג שמתגורר בארה"ב ומוכן לשלם את המחיר עבור התינוקת.

"הנאשם עשה כל זאת בכוונת מרמה ועל מנת לשכנע את הסוכן ברצינות כוונותיו וכדי לקבל ממנו סכומי כסף במסגרת העסקה, וזאת מבלי שימסור לידיו את התינוקת", נכתב בכתב האישום. האב והסוכן נפגשו שוב עוד באותו היום, והאב ביקש מקדמה על סך 5,000 שקלים: באותה פגישה הוא הבטיח שימסור את הילדה לסוכן בתוך חמישה ימים, לאחר שאשתו תיפרד גם היא מהילדה.

האב נעצר לאחר המפגש עם הסוכן (חטיבת דוברות המשטרה)

"לא בחל בשימוש בבתו התינוקת"

השניים המשיכו להתכתב על התפתחות העסקה, והאב שלח לסוכן תמונות של הילדה. יומיים לאחר מכן כתב האב לסוכן כי יש זוג מירושלים שמוכן לשלם יותר ממאה אלף שקלים ורצה לברר האם "העסקה סגורה": הסוכן השיב שהעסקה תצא לפעול. האב המשיך לדרוש מקדמה, אך הסוכן סירב והציג לו מזוודה ובה מאה אלף שקלים. במשטרה גילו כי "ההצעה המתחרה" הייתה שקר שנועד להפעלת לחץ.

כשבוע לאחר שנוצר הקשר הראשוני, הסוכן והאב נפגשו שוב - האב הביא לפגישה את הילדה בכדי להוכיח שכוונותיו רציניות. "במהלך הפגישה העביר הנאשם את התינוקת לסוכן ואמר לה 'הנה, תכירי, זה האבא החדש שלך'", נטען בכתב האישום. "המשיב לא בחל בשימוש בבתו התינוקת, תוך שהביא אותה עימו למפגש ואף מסר אותה לידיו של אדם אותו הוא אינו מכיר כלל, והכל תמורת בצע כסף", טענו בפרקליטות.

באותה פגישה העביר הסוכן את המקדמה לאב - שנעצר זמן קצר לאחר מכן.  בהמשך נעצרה גם אשתו, צעירה כבת 27. בחקירתו טען כי לא באמת התכוון למכור את התינוקת, אך היה לו צורך מיידי בכסף לכיסוי חובות הימורים. התינוקת הועברה לטיפול גורמי הרווחה בעיריית ירושלים. בכתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז ירושלים לבית משפט השלום בעיר הואשם האב בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

עוד ביקשה הפרקליטות, באמצעות עו"ד מרים בן גל, לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים: בבקשה להארכת מעצרו טענו בפרקליטות כי האב הוא "עבריין מרמה סדרתי" שהורשע בעבר בזיוף, ניסיון לקבלת דבר במרמה והפרעה לשוטר. הוא גם נאשם בתיק אחר בגניבה, קבלת דבר במרמה, זיוף ועבירות נוספות. "חומר הראיות שבתיק מגלה כי הנאשם מכור להימורים, דבר שעל פי הפסיקה הנוהגת יש בו כדי להגביר מסוכנות".