הורשע הרוצח בפרשת "הגופה במזוודה"

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע את איידן דמירהן, שהואשם כי רצח את זוגתו, דניס אילונה, בעקבות ויכוח על שכר דירה - ואז ביתר את גופתה ופיזר אותה ברחבי דרום תל אביב. פרקליטיו הודיעו כי הם שוקלים ערעור לבית המשפט העליון: "מיעוט השופטים סבר שיש לזכות מרצח ולהרשיע בהריגה בלבד"

דמירהן בבית המשפט (ארכיון) (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (שלישי) לפי דעת רוב ברצח את איידן דמירהן, שרצח את זוגתו, ביתר את גופתה והניח אותה במזוודה. עם זאת, דעת מיעוט בקרב השופטים גרסה כי יש להרשיעו בהריגה בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מכתב האישום עולה כי דמירהן, עובד זר מטורקיה, רצח את בת זוגו, דניס אילונה בת ה-45, בעקבות ויכוח שפרץ בין השניים לאחר שמירהן דרש מאילונה כי תשתתף בתשלום שכר הדירה. "באותה עת גמלה בלבו של הנאשם ההחלטה לגרום למותה של המתלוננת", נכתב בכתב האישום. "במסגרת החלטתו לגרום למותה של המתלוננת תקף הנאשם את המתלוננת על ידי כך שהכה בראשה ו/או בצווארה. כתוצאה מתקיפת הנאשם נחבלה המתלוננת בראשה ומצאה את מותה".

בגלל ויכוח על שכ"ד (חדשות 2)

על פי האישום, לאחר שהיא נרצחה הוא החל לבתר את גופה לחלקים באמצעות סכין זאת כי להעלים מעיני המשטרה את מעשה הרצח ואת זהות המנוחה. בין היתר הוא ביתר את ראשה וצווארה, את כפות ידיה ואת רגליה - ולאחר מכן פיזר אותם ברחבי העיר.

"הנאשם הניח את כפות הידיים בתוך שקית ואת הרגליים בתוך תיק צד שחור ונשא אותם יחדיו רגלית עד דרך ההגנה קטן, שם הניח את השקית, בשעה 10:34 או בסמוך לכך", נכתב. לאחר מכן הוא המשיך לרחוב וולפסון, שם הניח את תיק הצד. הוא הניח את גופת המתלוננת - ללא הראש והצוואר, כפות הידיים וחלקי הרגליים שנקטעו על ידו - בתוך מזוודה בעלת גלגלים, ונשא אותה רגלית עד לרחוב דרך ההגנה.

לא רק זאת, אלא שעל פי כתב האישום, לאחר מותה הוא גנב ממנה תכשיטים וזוג עגילים שענדה על אוזניה, ניקה את הדירה, נעל את הדלת ועזב אותה. ביום המעשה בערב, הוא חזר למקום עבודתו ובבוקר שלמחרת ביקש ממעסיקו כרטיס טיסה חזרה לטורקיה, כדי להימלט. בדרכו להמשיך לשדה התעופה הוא נעצר על ידי המשטרה.

פרקליטיו של דמירהן, עו"ד גלאון קפלנסקי ועו"ד סוזי עוזסיני ארניה, מסרו כי "מדובר בתיק מורכב. בית המשפט היה חלוק בדעותיו, כאשר דעת המיעוט קבעה שיש להרשיעו בהריגה בלבד ולזכות מעבירת רצח. אנו נלמד את הכרעת הדין ונשקול הגשת ערעור לבית המשפט העליון״.