7 צעירים שאנסו בת 12 נשלחו לכלא

זו הייתה פרשה שזעזעה את המדינה: מספר רב של צעירים שאנסו במשך תקופה ארוכה ילדה בת 12 עם צרכים מיוחדים התייצבו בבית המשפט למשמע גזר הדין. פרקליטתה: "יש ללמד את הפרשה הקשה בבתי הספר"

אילוסטרציה (רויטרס)

כמעט שנתיים לאחר שהואשמו במעורבות באונס הקבוצתי של נערה בת 12 עם צרכים מיוחדים במרכז הארץ, נגזר היום (שני) דינם של 11 הצעירים. העונשים נקבעו במסגרת הסדר טיעון שנחתם עם חלק מהנאשמים, ואחרים חתמו גם הם על כתב האישום המתוקן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שבעה מבין הצעירים שנאשמו הורשעו במעשה וקיבלו עונשי מאסר בפועל שאורכם נע בין שמונה ל-24 חודשים. על שני צעירים אחרים נגזרו עבודות שירות ומאסר על תנאי. שני הנאשמים הצעירים ביותר אמנם לא הורשעו, אך הם נשלחו למעון סגור למשך שנה וחצי.

"אני מסופק מאוד מכך שבית המשפט קיבל את עתירת ההגנה והקל עם הקטין אותו אני מייצג", אמר לחדשות 2 Online עו"ד אורי קינן, שייצג את אחד הנאשמים בפרשה שזעזעה מדינה שלמה לפני כשנתיים.

"למרות ההרשעה, אין זה יום חג לשום צד"

"בית המשפט גזר על הילדים הנאשמים עונשים כבדים יחסית לקטינים", אמרה פרקליטתה של הנערה, עו"ד רוני אלוני סדובניק. "למרות ההרשעה הפלילית, אין זה יום חג לאף אחד מהצדדים. מרשתי תישאר במאסר עולם כל חייה, בעוד הנאשמים ישובו עד מהרה לשגרת חייהם, ומחמת קטינותם לא יישאר אפילו רקורד פלילי בעברם".

"אני רואה חשיבות גדולה ללמד את הפרשה הקשה בבתי הספר, בתנועות הנוער ובשיחות בין הורים לילדיהם, למען לא ישנו מקרים נוספים בהם ילדים מנצלים מינית ילדות או ילדים נכים ובעלי צרכים מיוחדים", הוסיפה אלוני סדובניק. "חברה נמדדת בסבלנותה לחריגים שחיים בתוכה, וכל הורה אחראי ומחויב ללמד את בנו מה אנושי ומה לא אנושי לעולל למוגבלים חסרי הישע החיים בתוכנו".

על פי כתב האישום שהוגש בתחילת 2014, הצעירים ביצעו את העבירות בנערה במשך מספר מפגשים. בין היתר, היא נאנסה בשטח בית הספר, במקומות ציבוריים, חניונים ודירות. את המעשים הם ביצעו בזה אחר זה, כל אחד לחוד ובחלק מהמקרים גם ביחד, תוך שהם מודעים לגילה ולחוסר הסכמתה.