משרד המשפטים נגד בן דהן: "סגן השר השתתף בהפגנה לא חוקית"

בעקבות השתתפותו של סגן שר הביטחון בהפגנה במאחז בלתי חוקי ליד קריית ארבע, שיגרה המשנה ליועמ"ש מכתב חריף לשר הביטחון יעלון. "סגן השר השתתף באירוע בלתי חוקי שמשרדו אמון על מניעתו", ציינה המשנה ליועמ"ש דינה זילבר. "מדובר בפגיעה באמון הציבור בממשלה"

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, שיגרה מכתב חריף לשר הביטחון משה (בוגי) יעלון, בעקבות השתתפותו של סגנו, אלי בן דהן (הבית היהודי), בהפגנה בלתי חוקית במאחז באזור חברון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המכתב נשלח לאחר שסגן שר הביטחון השתתף בהפגנה שגורמים צבאיים הגדירו כבלתי חוקית, משום שהתרחשה ליד המאחז הבלתי חוקי חזון דוד שליד קריית ארבע.

"האירוע עצמו הוא חמור", כתבה זילבר ליעלון. "לחומרה זו מתווספת השתתפותו של סגן שר הביטחון באירוע. העובדה שסגן שר נוטל חלק בפעילות בלתי חוקית ובכך מעודד אותה תוך הפרת חוק הפרת סדר דין של בית המשפט העליון והפרת צו האלוף היא בלתי מתקבלת על הדעת ופוגעת פגיעה קשה באמון הציבור בממשלה".

זילבר הוסיפה כי נוכחותו של סגן השר בן דהן בהפגנה פוגעת בתדמית הממשלה. "הפגיעה הנגרמת לממשלה, לתדמיתה ולמשילותה, אף מועצמת במצב בו סגן שר משתתף באירוע בלתי חוקי אשר משרדו הוא אשר אמון בין היתר על מניעתו", קבעה המשנה ליועמ"ש.

"אבקש את התערבותכם המיידית והנחייתכם לסגן השר שלא לפעול באי חוקיות", סיכמה זילבר את דבריה. שר הביטחון יעלון אמר בתגובה כי יפעל בנושא לכשיחזור מחו"ל ואמר כי הוא רואה את הדברים בחומרה.