וינשטיין: "נזרז את הבדיקה בעניינו של גל הירש"

היועץ המשפטי לממשלה מצהיר כי בכוונתו לבדוק מהר ככל האפשר את החומרים בעניינו של תא"ל (במיל') הירש, שנבחר לכהן כמפכ"ל המשטרה הבא: "הבדיקה תהיה יסודית, אך נשתדל לזרז את התהליכים לטובת המשטרה - ולטובת המועמד". וינשטיין תקף את מבקרי המשטרה: "ההישגים בשנים האחרונות - מהגדולים אי פעם"

סאגת מינוי המפכ"ל תסתיים בקרוב? כך לפחות מקווה היום (שלישי) היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין. בכנס בוועידת המשפט של לשכת עורכי הדין התייחס היועץ לבדיקה בעניינו של המועמד הנבחר לתפקיד המפכ"ל, תא"ל (במיל') גל הירש, ואמר כי הוא וצוותו יעשו ככל הניתן לזרז את ההליך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"אנו רגישים מאד למשך הזמן שחולף ולצורך לקדם את המינוי במהירות האפשרית ולמזער את הפגיעה ככל שניתן. לכך ראוי ללא ספק המועמד עצמו. לכך ראויה משטרת ישראל. ולכך ראוי הציבור הסומך על שירותיה של המשטרה. יחד עם זאת, הבדיקה צריך שתיעשה בצורה יסודית ונכונה", אמר וינשטיין.

"מבלי לוותר על כך, נעשה כל אשר לאל ידינו לזרז את הבדיקה ולאפשר לוועדת טירקל לקבל החלטה מושכלת ונקיה. אם יהיה צורך בכך, וכך גם הודעתי לפרקליטו של גל הירש, יישמע מר הירש בפנינו", הדגיש היועץ.

יוצא להגנת המשטרה. וינשטיין (יונתן סינדל / פלאש 90)

בדבריו, יצא וינשטיין להגנת המשטרה - וטען כי אין מקום להשמיע נגדה רק דברי ביקורת קשים: "לא מתקבל על דעתי שככל שגוברת התשוקה למנות מפכ"ל מחוץ לשירות המשטרה, כך, ובאותה מידה ממש, מתגמדים הישגיה של המשטרה ונעלמים משל חלום היו".

עוד הוסיף היועץ המשפטי לממשלה כי "הישגיה של המשטרה בשנים האחרונות הם מגדולי הישגיה אי פעם. אסור לנו להתעלם מכך. בלתי ראוי ובלתי צודק להתעלם מכך. ראוי היה שמבקרי המשטרה יכללו בין דבריהם, גם את הישגיה הגדולים".