החטיפה שלא הייתה: "ביימו ההיעלמות כדי להקפיץ כוחות"

בחודש אפריל האחרון העמידו ניב אסרף וערן נגאוקר (22) מבאר שבע מדינה שלמה על הרגליים. היום הוגש נגדם כתב אישום: "תכננו לביים את ההיעלמות וחיפשו מקום מסתור במטרה להביא להקפצת כוחות משטרה וצבא רבים"

אסרף במעצר, ארכיון (פלאש 90)

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (רביעי) כתבי אישום לבית משפט השלום בעיר נגד ניב אסרף וערן נגאוקר, בגין מסירת ידיעה כוזבת וקבלת דבר במרמה לאחר שביימו את חטיפתו של הראשון וגרמו להעלאת הכוננות בגזרת יו"ש לפני כחודשיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, בתחילת אפריל במהלך נסיעה משותפת של השניים לכיוון קריית ארבע, הודיע אסרף לנגאוקר על כוונתו "להיעלם", בעקבות הפרידה מחברתו. לדבריו, פרסום המקרה יביא לכך החברה לשעבר תחוש כך דאגה כלפיו.

כשהגיעו השניים לקריית ארבע, תכננו כיצד לביים את ההיעלמות וחיפשו מקום מסתור. משנקבע המקום, יצא אליו אסרף כשהוא מותיר אחריו את מכשיר הטלפון הנייד ברכב וזאת בכדי למנוע את מציאתו. בהתאם לתכנון יצא נגאוקר מקריית ארבע, עצר בצד הדרך, הוציא אוויר מאחד מגלגלי הרכב, החליף אותו באחר ויצא בחזרה לכיוון קריית ארבע. בכניסה לעיר ניגש לרכב משטרתי שעמד בצד הדרך ודיווח שחברו יצא לעבר כפר ערבי ולא שב.

ערן נגאוקר, ארכיון (פלאש 90)

על פי כתב האישום, נגאוקר התקשר בעיצת השוטר למוקד 100, זאת למרות שהבין שמדובר בדיווח כוזב שצפוי להקפיץ כוחות משטרה וצבא רבים לאזור. בעקבות הדיווח הופעל אכן נוהל החירום הצה"לי במסגרתו הוקפצו לזירה אלפי חיילים, אנשי יחידות מיוחדות וכלי טיס שהועלו לאוויר.

הדבר גרם בין היתר לסיכון חייהם של חיילים, שנכנסו לכפרים הסמוכים וביצעו בהם סריקות. במספר מקרים יודו אבנים לעבר הכוחות, כשבכל אותו הזמן ממתין אסרף במקום המסתור כשהוא יודע שמחפשים אחריו ואף שומע את הרכבים הסורקים.

"נאשם 2 (נגאוקר) אף המשיך ואחז במצג השווא גם בעת שנחקר על ידי כוחות הביטחון שהטיחו בפניו כי דבריו אינם אמת אך הוא עמד על כך, ואף לאחר שהודה כי שיקר, סירב במשך פרק זמן לא מבוטל לגלות את מקום הימצאות נאשם 1 (אסרף) בטענה שאין המידע מצוי ברשותו", נכתב בכתב האישום.

בחודשים שקדמו לאירוע השתתף אסרף בהימורים בלתי חוקיים במסגרתם נותר חייב סכומי כסף של כמה עשרות אלפי שקלים לגורמים שונים. על פי כתב האישום, ההחלטה ליצור מצג שווא של החטיפה נבעה בין היתר מרצונו לחמוק מתשלום מתוך הבנה כי המידע יגיע גם לבעלי החוב.