אחרי המהומה בגזר הדין: אלמנתו של גדי ויכמן תגיע לערעור עם אבטחה

העליון ידון בשבוע הבא בערעור שהגיש עדן אוחיון שהורשע ברצח ויכמן ז"ל לפני שלוש שנים בבאר שבע. לאחר שבעת הקראת גזר הדין בביהמ"ש המחוזי פרצה מהומה אלימה באולם, החליטה הפרקליטות להצמיד לאלמנתו מאבטחים. "הם אגרסיביים ואלימים, אני מפחדת שייפגעו בי", אמרה לחדשות 2 Online על בני משפחתו של הרוצח

ויכמן בדיון הקודם בביהמ"ש. ארכיון (חדשות 2)

פרסום ראשון: בשבוע הבא צפוי להתקיים בבית המשפט העליון דיון בערעורו של עדן אוחיון, שדקר למוות את גדי ויכמן ז"ל בבאר שבע לפני כשלוש שנים, לאחר שזה העיר לו ולחבריו על הרעש שעשו מתחת ביתו. אחרי שבמהלך הקראת גזר הדין לפני כשנה התפרעו בני משפחתו של אוחיון בבית המשפט, החליטו בפרקליטות להצמיד לאלמנתו מיכל ויכמן, אבטחה צמודה בדיון הקרוב.

"לאחר מה שקרה בפעם הקודמת אני חוששת שייפגעו בי", אמרה מיכל על התנהגותם של קרובי הרוצח. "הם אגרסיביים ואלימים ואני לא מסוגלת לעמוד מולם לבד. לפחות עם מאבטחים ארגיש מעט יותר בטוחה".

בשל המהומה הגדולה בדיון הקודם, נאלצו מאבטחי בית המשפט המחוזי להבריח אותה מדלת צדדית. "הם איימו עליי והטיחו בי האשמות וצעקות. זה הזוי בעיני שבעלי נרצח ואני צריכה ללכת עם מאבטחים - אני צריכה לפחד מהם?".לדבריה של מיכל, הפחד ממשפחתו וחבריו של אוחיון הוביל אותה לעבור לשכונה אחרת. "הבת שלי שהייתה בזמן האירוע בת שנתיים אובחנה כפוסט טראומטית ומטופלת בשל כך בסורוקה. היא כל היום מציירת אותו בשמיים ולא מעכלת שהוא מת", היא מוסיפה.

עדן אוחיון שהורשע ברצח ויכמן ונשלח למאסר עולם ערער על החלטת השופטת רויטל יפה-כ"ץ שקבעה כי "לא פעל מהגנה עצמית, אלא יצא אל 'הקרב' בריצה לכיוונו של המנוח כדי להתעמת עמו כשסכין בידו". סנגורו יבקש להפוך את סעיף הרצח להריגה ולבטל או להפחית את הקנס הכספי שעליו לשלם למשפחתו של ויכמן.הרצח אירע בליל ה-5 במאי 2012. ויכמן ואשתו ביקשו מספר פעמים מחבורת נערים שישבה מתחת לביתם והרעישה, לשמור על השקט. בתגובה, הקניטו אותם הנערים, ובהם גם אוחיון. ויכמן לא ויתר וירד מביתו אל הנערים.

מכתב האישום שהוגש נגד אוחיון עלה כי ויכמן ניגש ראשון לאוחיון ונגח בפניו. אוחיון נסוג אחורה כשהוא מדמם משפתיו, אך שלף מיד סכין מטבח שהייתה ברשותו - ונעץ אותה בעוצמה בלבו של ויכמן. הוא התמוטט - ומותו נקבע במקום.

תחילה טען אוחיון להגנה עצמית וסיפר לחוקרים שדקר את ויכמן ז"ל לאחר שהאחרון נגח בו. למרות גרסתו, הוחלט להאשימו בעבירת רצח - שבה גם הורשע