תביעה: "קצין המשטרה ניצל לרעה את תפקידו"

קצין משטרה בדרגת רב פקד נתבע על ידי קרובי משפחתו שטוענים כי הוא ניצל את דרגותיו ואיים עליהם. הקצין התריע בפני הנתבעים שלא יבצעו פרובוקציה בחתונה של בת משפחה וכתב להם: "אם זה יקרה תוך שניות תחנת נהריה והימ"ר יהיו במקום". בגין האיום נתבע הקצין בסכום של 100 אלף ש"ח.

בתביעה שהוגשה אתמול (שני) נגד קצין משטרה מהצפון בדרגת רב פקד נטען כי הקצין ניצל את דרגותיו כדי לאיים על קרובי משפחתו. על רקע סכסוך משפחתי הזהיר הקצין בפייסבוק את דודו ובן דודו לבל ייעשו פרובוקציות בחתונה של קרובת משפחה. "אם זה יקרה אז תוך שניות תחנת משטרת נהריה והימ"ר יהיו במקום. תעביר את המסר", כתב הקצין בהודעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התובעים דורשים מהשוטר פיצויים בסך 100 אלף ש"ח וטוענים כי הוא "עשה שימוש ציני בדרגותיו לצורך איומיו הבלתי פוסקים כי הוא יכול להפעיל את קשריו, דבר אשר אינו עולה בקנה אחד עם הגדרת מהות תפקידו כקצין משטרה".

לדברי התובעים, במקביל להגשת התביעה הם גם הגישו תלונה למח"ש נגד רב הפקד. "מעשיו (של הנתבע) מתפרשים כאיום ברור וישיר כנושא משרה במשטרת ישראל. הנתבע עושה שימוש לרעה בתפקידו", נכתב.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "כתב התביעה טרם הועבר לידיעת המשטרה. עם זאת, ככול שעולות טענות בחשד לניצול מעמדו של קצין המשטרה, התובעים רשאים לפנות למחלקה לחקירות שוטרים לבדיקת טענות אלה".