מי הציע למי חצי מיליון דולר?

איש העסקים המנוח בני תבין היה חברם של אולמרט וזקן. השניים, כל אחד לחוד, אף ביקרו אותו בתקופת מאסרו. מתברר, שאותו תבין גם תיווך ביניהם. כך נשמעו אולמרט וזקן בחקירה כשנשאלו על הקשר עם תבין

איש העסקים בני תבין המנוח היה עבריין מורשע, אך גם חבר קרוב של ראש הממשלה אהוד אולמרט ושל ראש לשכתו לשעבר שולה זקן, וניסה כנראה לתווך בין השניים. הערב (חמישי) הובאו במהדורה המרכזית קטעים מחקירותיהם של האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחקירתו אמר אולמרט כי שולה זקן ניסתה לסחוט אותו והעבירה מסר באמצעות בני תבין.

חוקר: האם תואיל לתת לנו את האדם שעליו סיפרת לנו ששולה זקן פנתה אליו בסחיטה כדי לקבל חצי מיליון דולר, שאם לא כן היא תמסור חומרים מפלילים אודותיך?

אולמרט: אני אבדוק אם יש לי רשות להשתמש בשמו. זקן קיבלה ממקורות שונים תמיכות והייתה מוכנה להמיר את הכל בחצי מיליון דולר ממני. ואז אותו אדם אמר לה שאין סיכוי, ואני אמרתי לו שיגיד לה שתלך לכל הרוחות. כשהאיש צלצל אליי ואמר שהיא רוצה 500 אלף דולר - אני אמרתי: רבותיי, לא.

מנגד, טוענת זקן כשהחוקרים מעמתים אותה עם גרסתו של אולמרט: "נפגשנו במסעדת התרנגול הכחול (היא ותבין - ג.פ). בני אמר לי שהייתה לו שיחה עם אהוד. תבין אמר: 'תשמעי, תדאגי לעצמך, למשפחה שלך, חבל. הבן אדם מוכן לעזור לך. אני סידרתי איתו...את מקבלת את הכסף ממני ויש לך עסק איתי'.

"אמרתי לו: 'ומי אמר שאני רוצה להיות בקשר איתך?'. אחרי הפגישה הוא התקשר אליי...רצה להגיע באותו רגע. והוא אמר: 'תחשבי, אני אבוא מחר לאיפה שתגידי לי'".

"הוא היה חבר של שנינו", זקן (עידו ארז)

ההתאבדות שהסעירה את שולה זקן על דוכן העדים

הבוקר מצאה המשטרה את גופתו של בני תבין, שעל פי החשד שם קץ לחייו. הידיעה על מותו של תבין עוררה סערה בבית המשפט המחוזי בירושלים, שם התנהלה חקירתה הנגדית של שולה זקן במשפט טלנסקי. גופתו של תבין נמצאה ירויה ברכב סמוך לבית העלמין קריית שאול בתל אביב. לצד גופת הגבר נמצא אקדחו האישי ומהמשטרה נמסר כי אין חשד לפלילים.

הידיעה על מותו של תבין עברה מפה לאוזן בין כותלי בית המשפט, וגם ראש הממשלה לשעבר אולמרט הזכיר את שמו בשיחת מסדרון בהפסקה שנערכה בדיון. עו"ד אורי קורב, התובע במשפט, אמר כי "השמועה על ההתאבדות משפיעה על העדה, היא פנתה אליי בעניין הזה". זקן פנתה לשופט ואמרה: "אני הכרתי אותו דרך אולמרט, הוא היה חבר של שנינו".

השופט יעקב צבן אמר כי שמו של תבין לא מוכר לו, ופרקליטו של אולמרט עו"ד אייל רוזובסקי אמר כי "הוא לא היה אמור להיות עד במשפט שלנו". "העדה ביקשה להפסיק את העדות - הוא היה מכר או חבר שלה", הוסיף קורב. זקן הצטרפה לדברים בקול סדוק: "זה קשה לי, לא רציתי להסביר למה. זה מחזיר אותי שנים אחורה. אני יודעת מה עשינו בעבר. אני נסערת". למרות הבקשה מטעם זקן להפסיק את הדיון, הורה צבן להמשיך.

בהמשך עדותה בבית המשפט קבלה זקן על כך שאולמרט טען כי אינו מכיר את המנוח. "הלכנו לבקר אותו ביחד בבית הכלא", אמרה. בשלב זה קם אולמרט ופנה לשופטים. "לא מכובד שזקן משמיצה אותי על גופתו של אדם", אמר. "אני יכול לספר דברים שהאדם הזה אמר עליה". לאחר מספר דקות קם נדב, בנה של זקן, ושאל בבית המשפט "אתם יודעים מה האדם הזה (תבין) עשה עם אמא שלי בתרנגול הכחול?".