בניגוד לעמדת הפרקליטות: קוצר עונשה של הרופאה שהורשעה בהריגת ילדה

ד"ר סבטלנה רוסו נרדמה במהלך ניתוח העיניים של נטע-לי ברוסקי בת ה-4. הילדה נפטרה והרופאה המרדימה נשלחה ל-8 שנות מאסר. חרף התנגדותה של הפרקליטות ודבריה של האם על הסבל שעוברת המשפחה, החליטה ועדת השחרורים לקצר את עונשה בשליש

לפני חמש שנים נשלחה ד"ר סבטלנה רוסו לשמונה שנות מאסר, לאחר שנרדמה בניתוח במהלכו מתה הילדה נטע-לי בורוסקי בת ה-4. היום (א') החליטה ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר לקצר את עונשה בשליש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפרקליטות התנגדו בתקיפות לקיצור עונשה של הרופאה המרדימה ואמה של נטע-לי העידה בפני הוועדה על הסבל הגדול שעוברת המשפחה. בסופו של דבר קיבלה ועדת השחרורים את עמדתו של פרקליטה של ד"ר רוסו, עורך הדין שמשון וייס, אחרי שהשתכנעה כי הרופאה הביעה חרטה כנה.

הילדה נטע-לי בורוסקי אושפזה בבית החולים אסותא ב-2 ביוני 2005 לשם ניתוח תיקון פזילה. במהלך הניתוח שמה הרופאה המרדימה, ד"ר רוסו, את המוניטור במצב שקט והלכה לישון. מצבה של הילדה הלך והידרדר עד שנפטרה. ד"ר רוסו הורשעה בהריגתה.

"מעשיה של רוסו חמורים מאין כמותם", אמר השופט צבי גורפינקל, רגע לפני שגזר עליה את העונש יוצא הדופן בחומרתו. "נטע-לי נכנסה לניתוח מלאת שמחת חיים - ויצאה עם דום לב".