פרסום ראשון: לקראת הכרעה בתיק הולילנד - שולה זקן מעידה במשטרה

לאחר שאתמול פורסם במהדורה המרכזית כי המשטרה מנהלת בדיקה חשאית בעניינו של אולמרט, בעקבות דברים שאמרה ראש לשכתו לשעבר בחקירתה, מעידה זקן במשרדי להב 433. לפי החשד, אולמרט שיבש חקירה, כשלחץ על זקן לדחות את עסקת הטיעון שהוצעה לה

זקן מעידה במשטרה (יוסי זמיר, פלאש 90)

טרם ההכרעה בתיק הולילנד זומנה היום (ד') ראש לשכתו של אהוד אולמרט לשעבר, שולה זקן, למשרדי יחידת להב 433, שם היא מעידה במסגרת הבדיקה המיוחדת שנעשית באגף החקירות. העדות ניתנת בעקבות דברים שאמרה בחקירתה האחרונה, המעלים חשד לכאורה לשיבוש הליכי חקירה שביצע אולמרט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החשד שנבדק הוא כי ראש הממשלה לשעבר לחץ והשפיע על זקן לדחות את עסקת הטיעון שהציעה לה הפרקליטות בפרשת הולילנד. ייתכן שבעטיה של בדיקה זו יבשילו המגעים בין פרקליטיה של זקן לבין פרקליטת המדינה לכדי עסקת טיעון.

ההכרעה בתיק הולילנד תינתן ביום שני הקרוב. אתמול פרסמנו לראשונה במהדורה המרכזית כי המשטרה מנהלת בימים אלה בדיקה חשאית בעניינו של ראש הממשלה לשעבר, בעקבות דברים שאמרה ראש לשכתו לשעבר בחקירתה האחרונה לפני מספר שבועות. 

מחכים להכרעה. פרויקט הולילנד (AP)

מצוות ההגנה של אהוד אולמרט נמסר בתגובה: "בעקבות המשך מסע ההכפשה התקשורתי ושורת ההדלפות הבלתי פוסקות היוצאות מהמשטרה והפרקליטות, אנו מתריעים כי כתוצאה מאותן הדלפות ישנו חשש ממשי לזיהום ההליך המשפטי ולפגיעה קשה בטוהר ההליך.

"לאחר שאתמול דחו בית המשפט העליון ובית המשפט המחוזי שתי בקשות שהונחו בפניהם לפתוח מחדש את משפט הולילנד, יצאו גורמי האכיפה בהדלפות לפיהן הוחלט לפתוח בחקירה על שיבוש משפט הולילנד. להדלפות יש מטרה אחת ויחידה: להשפיע על סיום ההליך המשפטי ערב ההכרעה. בכך למעשה משבשים גורמי האכיפה הליכי משפט, תוך שהם רומסים ברגל גסה את תקינות והגינות ההליך המשפטי ומנסים ליצור אש מעשן. צוות ההגנה מבקש לדחות את הניסיונות הללו שמבוססים כולם על שקרים וכזבים שניתן להפריכם על נקלה".

"מפריחים האשמות שווא"

בג"ץ דחה אתמול את העתירות שנועדו לחייב את בית המשפט לשמוע את עדותה של שולה זקן, אבל מאחורי הקלעים מתבצע הליך בדיקה מיוחד בעקבות הדברים שמסרה זקן בחקירתה.

מהפרטים עלה כי הבדיקה נוגעת לשני נושאים: הנושא הראשון שנבדק הוא האם ניסה אולמרט לשבש את ההליכים נגדו. הנושא השני קשור למימון הגנתה ולמקור הכספים ששולמו לפרקליטיה של זקן בפרשות "ראשונטורס" ורשות המסים. במשטרה ובפרקליטות לא היו מוכנים להתייחס לבדיקה שמתנהלת באגף החקירות במשטרה.

אמיר דן, יועץ התקשורת של אולמרט, מסר אתמול בתגובה: "השיבוש היחיד כאן הוא של גורמים בפרקליטות ובמשטרה שמפריחים האשמות שווא, במטרה לשבש את הכרעת הדין שצפויה בשבוע הבא".