משה פרץ בבית המשפט: "כופר בהאשמות"

לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בגין העלמת מס בשווי של כמיליון שקלים, הגיע הזמר משה פרץ לבית המשפט וכפר בהאשמות. לדבריו, הסכום שלא דווח נאמד ב-74 אלף שקלים בלבד. הדיון נדחה לחודש מאי הקרוב, ולבקשתו צפוי פרץ להעביר את גרסתו בכתב

אל בית המשפט ברמלה הגיע הבוקר (ב') הזמר משה פרץ, הנאשם באי דיווח על הכנסות מהופעות, לשלב הקראת כתב האישום נגדו. פרץ כפר בהאשמות וביקש למסור את גרסתו בכתב כדי להימנע מהמולה תקשורתית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כשנה הוגש כתב האישום נגד הזמר, הנאשם שהעלים יחד עם אמרגנו אמנון זינדני הכנסות של כמיליון שקלים מהופעות שקיים בין השנים 2007-2009. היום טען פרץ כי הסכומים שנטענו תחילה שגויים וכי מדובר ב-74 אלף שקלים בלבד שלא דווחו, ולא כפי שסבורים ברשות המסים.

במהלך הדיון, פנה השופט אל פרץ על מנת שיסביר את עמדתו, אך הזמר ביקש באמצעות פרקליטיו למסור את גרסתו בכתב במועד מאוחר יותר. "האולם מלא בתקשורת, אני מבקש פרטיות. את כל מה שיש לי למסור, אמסור לכבודו בכתב", אמר הזמר. השופט נענה לבקשה ודחה את הדיון למועד אחר בחודש מאי הקרוב.

פרקליטו של פרץ, עו"ד אפרים דמרי (יח"צ)

פרץ: "יהיה בסדר"

כשהוא מלווה בפרקליטיו, עורכי הדין אפרים דמרי וחובב דמרי, הגיע הבוקר פרץ לבית המשפט, שם המתינו לו כלי תקשורת רבים. כשנשאל בטרם הדיון אם הוא חש נבגד על ידי אמרגנו, אמר פרץ כי "את התשובות בנוגע לכתב האישום אומר לשופט ולא לתקשורת". הוא הביע תקווה שהמשפט יסתיים בלא כלום ואמר: "אנחנו בתהליך שנמשך כבר ארבע שנים, יהיה בסדר".

על פי כתב האישום שהוגש בחודש מאי בשנה שעברה לבית המשפט, פרץ ואמרגנו פעלו באופן שיטתי במטרה להתחמק בתשלום מס. הם עשו זאת בדפוס פעולה קבוע של השמטת דיווחים. כך לדוגמה בגין חלק מההכנסות הם נאשמים שלא הוציאו חשבוניות כלל, ובמקרים אחרים החשבוניות שיקפו רק חלק מהתמורה שהתקבלה בפועל.

"פרץ ואמרגנו מואשמים בהגשת דיווחים כוזבים למע"מ ולמס הכנסה במטרה להתחמק ממס, בניהול ספרים כוזבים ובשימוש בכל מרמה, עורמה ותחבולה", נכתב בכתב האישום.