שנה ו-9 חודשי מאסר לנהג מונית שדרס והפקיר

נהג מונית בן 62 דרס לפני שנתיים אישה בת 80 בכיכר המדינה - ונמלט מהמקום. היום נגזרו עליו שנה ו-9 חודשי מאסר, שלילת רישיון לשבע שנים ופיצויים לקשישה, שנפצעה קשה. "כנהג מונית היה עליו להיזהר, הוא הפר את חובותיו בצורה בוטה", כתב השופט

"כנהג מונית, על הנאשם היה להיזהר" (אילוס (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר אתמול (א') 21 חודשי מאסר על חיים שעשוע, נהג מונית בן 62, שהורשע שדרס קשישה בת 80 במעבר חצייה בכיכר המדינה בתל אביב ולאחר מכן עזב את המקום מבלי שהגיש לה עזרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בנוסף, רישיונו של שעשוע, סב לחמישה נכדים, נפסל לשבע שנים בניכוי תקופת הפסילה עד למשפט. הוא גם נדרש לפצות את האישה, שנפצעה קשה, ב-7,500 שקלים.

שעשוע הורשע בנהיגה פזיזה וקלת דעת, חבלת גוף חמורה והפקרה לאחר פגיעה. "הנאשם, כנהג של רכב ציבורי, אמור להיות בעל מיומנויות נהיגה גבוהות משל נהג רגיל", כתב השופט דוקטור עודד מודריק בהחלטתו. "הוא אמון אלי הקפדה מיוחדת על חובותיו כנהג ובכלל זה החובה לנהוג בזהירות. הפרת החובות האלו באורח כה בוטה מועצמת מהיותו של הנאשם נהג מונית וותיק".

השופט ציין גם התנהגותו של הנהג לאחר שנלכד. "לא זו בלבד שהנאשם נמלט ממקום התאונה בלי לנקוף אצבע לסיוע לנפגעת, אלא אף גם זה שכאשר הגיע קצין משטרה אל קרבת ביתו מספר שעות לאחר התאונה ושאל לפשר מעשיו, ענה הנאשם שקר", אמר.