חגי פליסיאן שוחרר למעצר בית

ביהמ"ש אישר את ההסכמה אליה הגיעו הפרקליטות ועורכי דינו של הנאשם ברצח בברנוער והוא שוחרר ליותר מחודש. מחר יתאפשר לו לבקר בקבר אחיו. אמו יצאה לקניות לקראת הגעתו: "הוא מאוד מתגעגע לאוכל שלי"

חקירת הרצח בברנוער: בית המשפט המחוזי בתל אביב הורה הערב (ד') לשחרר את חגי פליסיאן, הנאשם בירי הקטלני במועדון הגאה לפני כארבע שנים, למעצר בית - וזאת בעקבות ההתפתחויות האחרונות בחקירת הפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את החלטת הפרקליטות לבקש את שחרורו של פליסיאן קיבל פרקליט המדינה שי ניצן, בשיתוף עם המשטרה. על פי החלטת השופט, נשלח הנאשם ברצח בברנוער למעצר בית עד 2 באפריל והוצא לו צו איסור יציאה מהארץ. מחר יורשה פליסיאן לבקר בקברו של אחיו.

"בעת האחרונה חשפה המשטרה ממצאים חדשים אשר הביאו לשינוי בתשתית הראייתית שעמדה ביסוד כתב האישום", נכתב בפניית הפרקליטות. "ממצאים אלה מהווים בסיס לחקירה פלילית חדשה, שעודנה בעיצומה, ובמסגרתה נחקר חשד לפי מי שאמור לשמש כעד מדינה נגד פליסיאן בדה ראיות ושיבש הליכי חקירה".

בפרקליטות מבהירים כי יבחנו את כלל הראיות בתיק הרצח בברנוער וישקלו את עמדתם ביחס להמשך ההליך נגד פליסיאן, וזאת על פי ההתפתחויות בחקירה החדשה. במקביל מדגישים במשטרה כי מבחינתם חגי פליסיאן הוא אכן הרוצח, אך אין להם די ראיות להרשיעו.

לא משתף פעולה. עד המדינה (חדשות 2)

אמו של פליסיאן: "הוא מתגעגע לאוכל שלי"

בני משפחתו של פליסיאן קידמו את פניו בבית המשפט בקריאות שמחה ובשירה. בשיחה עם חדשות 2 Online הביעה אמו, רבקה, סיפוק על ההחלטה לשחררו. "אנחנו מאוד שמחים שהוא חוזר", אמרה. "הוא חף מפשע ואמרנו את זה כל הזמן. אני קונה אוכל, שתייה, כל מה שצריך. הוא מאוד מתגעגע לאוכל שלי. כבר תשעה חודשים הוא לא אכל אותו. הלילה הוא כבר יישן בבית".

"אנחנו שמחים ומחכים לראות אותו בבית", אמר אחיו של חגי, בני פליסיאן. "צעקנו, צעקנו ועכשיו אנחנו רואים אותו יוצא". אביו של חגי, אלי פליסיאן, הוסיף: "התחושה טובה, אני מתרגש מאוד".

האגודה למען הלהט"ב התייחסה הערב לשחרורו של פליסיאן למעצר בית. "פשע השנאה שהתרחש באוגוסט 2009 היה ועודנו אחד האירועים הקשים ביותר שידעה קהילתנו", נמסר. "מאז ועד היום, כל מבוקשנו הוא כי רשויות החוק יגיעו לחקר האמת, יתפסו את הרוצח ויאסרו אותו לשארית חייו. אנו קוראים וקוראות למשטרת ישראל ולפרקליטות להמשיך במלאכתם עד לסיומה של הפרשה ומציאת האשמים".

פרקליטו של עד המדינה, עו"ד יאיר רגב, התייחס גם הוא לשחרורו של פליסיאן: "ציפיתי שהמשטרה תשחרר אותו מיד לאחר שחשדה שהושמו בפיו אמירות מפלילות", אמר לחדשות 2 Online. "אני מקווה שעכשיו יתמקדו בהמשך חקירה ופענוח הרצח הנורא ומציאת האשמים האמיתיים. עד המדינה לא פעל לבד אלא יחד עם החוקרים, ועל כן אין להם להלין עליו, אלא על עצמם".

ניר כץ וליז טרובישי ז"ל (חדשות 2)

במאמץ אחרון למנוע את שחרורו, ערכה אחר הצהריים המשטרה עימות בין פליסיאן לבין עד המדינה במשרדי היחידה המרכזית בתל אביב - וזאת במסגרת הניסיון המשטרתי לחדש את חקירת הרצח. גורמים המעורים בפרטי המפגש מציינים שגם בעימות עצמו לא עלו ראיות חדשות וכי עד המדינה, שנעצר בשבוע שעבר בחשד שבדה ראיות, כמעט ולא משתף פעולה.

מוקדם יותר היום נפגשו סניגוריו של פליסיאן עם הפרקליטות, שבסופה נאמר להם כי יקבלו עוד הערב עדכון לגבי הסטטוס המשפטי שלו. אם יוחלט לבטל את האישום נגדו, מדובר במהלך דרמטי מאחר ולא ניתן יהיה להעמידו לדין בשנית, גם אם יצטברו נגדו ראיות חדשות ומשמעותיות.