חברת החשמל תפצה עובדת שהופלתה בשל מינה

מכתב התביעה עולה כי ליה נאידורף, שהתקבלה לעבודת אבטחה, לא המשיכה למסלול הכשרה מתקדם רק בשל היותה אישה. בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב קיבל את תביעתה נגד חברת החשמל, וזאת למרות שהועסקה באמצעות חברת קבלן

תפצה עובדת שהופלתה. חברת החשמל (חדשות 2)

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב קיבל היום (ג') תביעה של עובדת שטענה כי הופלתה על ידי חברת החשמל, לאחר שלא שובצה לקורס אבטחה בשל מינה. התביעה התקבלה על אף שהעובדת הועסקה במסגרת חברת קבלן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מכתב התביעה עולה כי ליה נאידורף פנתה לעבודת אבטחה בעקבות מודעת דרושים. היא עמדה בכל תנאי הסף לשני התפקידים שהוצעו - אבטחת מתקנים ואבטחת ליווי. תפקיד אבטחת הליווי מתאפיין בשכר גבוה יותר ודורש הכשרה נוספת, מעבר להכשרת בסיס כללית.

נאידורף הייתה האישה היחידה שהתקבלה לעבודת האבטחה, אך בניגוד לשאר המועמדים הגברים - לא המשיכה להכשרה נוספת. לטענתה, נמסר לה כי לא ניתן לשבצה לתפקיד בשל היותה אישה. השופטת קיבלה את עמדת נציבות שוויון ההזדמנויות בעבודה כשקבעה כי הוראות החוק חלות על מזמין העבודה (חברת החשמל) גם כאשר מדובר בהעסקה באמצעות חברת קבלן.

"התובעת הוכיחה כי חברת החשמל נקטה במדיניות של אפליה כלפיה בכל הנוגע לקבלתה לעבודה, בכך שלא שיבצה אותה לקורס אבטחת ליווי בשל מינה", כתבה השופטת בהחלטתה. "מדובר בפסיקה תקדימית הקובעת לראשונה כי גם בהיעדר יחסי עובד-מעביד - על המעסיק להקפיד בהעסקה ואיסור אפליה", אמרה עו"ד שרון אברהם-ויס, מהנציבות לשוויון הזדמנויות בעבודה.