פרשת ההתעללות בביה"ח בחיפה: כתב אישום נגד 5 עובדים

כשבועיים לאחר חשיפת פרשת ההתעללות בבית החולים הפרטי "אלישע", הוגש היום כתב אישום נגד חמישה עובדים החשודים בהתעללות בצעירה בת 23 ובקשישה בת 88 – שתיהן מחוסרות הכרה. למשטרה הוגשו לא פחות מחמש תלונות על התעללות, בעקבותיהן נעצרו תשעה מעובדי בית החולים, כך שצפויים כתבי אישום נוספים

תיעוד ההתעללות ע"י עובדי בית החולים (חדשות 2)

פרקליטות מחוז חיפה הגישה הבוקר (ד') לבית המשפט המחוזי בעיר, כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים כנגד חמישה מהחשודים בפרשת ההתעללות בבית החולים "אלישע" בחיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כתב האישום מתייחס לחמישה מטפלים, שאינם אחים מוסכמים, אלא משמשים ככוח עזר בבית החולים. על פי הפרקליטות, החמישה התעללו בדרכים שונים במטופלים, בין היתר באמצעות מכות פיזיות, יריקות וקללות.

הפרשה החלה לפני כשבועיים, כשמשפחתה של צעירה בת 23 המאושפזת במחלקת פגועי ראש בבית החולים הפרטי, הגישו במשטרה תלונה על התעללות. המשפחה אף הציגה צילומי וידאו המתעדים את ההתעללות הקשה, שכללה חבטות, תלישת שיער ואלימות קשה כנגד הצעירה חסרת הישע.

"הוא עיקם לה את הידיים, כמעט חנק אותה. הוא הפך אותה לנערת גומי", סיפרה האם דליה, כשהיא מתקשה להאמין לתמונות . "ראינו את אותו איש בתמונה הראשונה כשהוא תולש לה את השיער ומפזר אותו, ובגלל שהיא התעטשה הוא נתן לה בומבה על הראש". עירנותם של ההורים מנעה, כפי הנראה, את המשך ההתעללות בבתם השרויה בתרדמת.

לאחר חשיפת המקרה בכלי התקשורת הוגשו למשטרה חמש תלונות נוספות של משפחות מטופלים, שטענו כי קרוביהם עברו התעללות בידי צוות בית החולים. בעקבות התלונות הרבות החלה המשטרה בגל מעצרים של עובדי בית החולים "אלישע". בסך הכל נעצרו תשעה אנשי צוות, בהם אחים בכירים, רופאים, ומנהל המחלקה.